Yükleniyor...

Bitcoin Hashrate’i Yeni Bir Rekor Seviyeye Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde esrarengiz bir şekilde yüzde 30'dan fazla düşerek gündeme gelen Bitcoin hashrate'i son ölçümle yaklaşık 109 kentilyon hash’e ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin Hashratei Yeni Bir Rekor Seviyeye Çıktı

Geçtiğimiz günlerde esrarengiz bir şekilde yüzde 30’dan fazla düşerek gündeme gelen Bitcoin hashrate’i son ölçümle yaklaşık 109 kentilyon hash’e ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, bir önceki rekor 18 Eylül 2019’da 103 kentilyon hash ile kırılmıştı. Bu tarihi zirvenin ardından 23 Eylül’de 67 kentilyon olarak ölçülen hash, sadece iki günde 109 kentilyona çıktı.

Bitcoin Hashrate

Bilmeyenler için hashrate, Bitcoin üretmek için kullanılan cihazların toplam hesaplama gücünü ifade ediyor. Hashrate’teki artış Bitcoin madenciliğine olan ilginin arttığı ve en büyük kripto para birimine duyulan güvenin bir işareti. Hashrate ne kadar yüksek olursa Bitcoin Blockchain’i o kadar güçlü ve güvenli hale gelmektedir.

Kimisine göre Bitcoin fiyatı hashrate’i takip etme eğiliminde. Nitekim hashrate’teki son yüzde 30’luk düşüşle fiyat 10.000 doların altına ve 8.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Şimdi Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçen ve rekor kıran hashrate’i takip edip etmeyeceği büyük merak konusu.

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin fiyatı haberin hazırlandığı sırada 0.086 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner