Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Hashrate'i Yeni Bir Rekor Seviyeye Çıktı!

Bitcoin Hashrate’i Yeni Bir Rekor Seviyeye Çıktı!

ABONE OL:google-news

Geçtiğimiz günlerde esrarengiz bir şekilde yüzde 30’dan fazla düşerek gündeme gelen Bitcoin hashrate’i son ölçümle yaklaşık 109 kentilyon hash’e ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, bir önceki rekor 18 Eylül 2019’da 103 kentilyon hash ile kırılmıştı. Bu tarihi zirvenin ardından 23 Eylül’de 67 kentilyon olarak ölçülen hash, sadece iki günde 109 kentilyona çıktı.

Bitcoin Hashrate

Bilmeyenler için hashrate, Bitcoin üretmek için kullanılan cihazların toplam hesaplama gücünü ifade ediyor. Hashrate’teki artış Bitcoin madenciliğine olan ilginin arttığı ve en büyük kripto para birimine duyulan güvenin bir işareti. Hashrate ne kadar yüksek olursa Bitcoin Blockchain’i o kadar güçlü ve güvenli hale gelmektedir.

Kimisine göre Bitcoin fiyatı hashrate’i takip etme eğiliminde. Nitekim hashrate’teki son yüzde 30’luk düşüşle fiyat 10.000 doların altına ve 8.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Şimdi Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçen ve rekor kıran hashrate’i takip edip etmeyeceği büyük merak konusu.

CoinMarketCap‘in verilerine göre Bitcoin fiyatı haberin hazırlandığı sırada 0.086 dolardan işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar