Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin'de İbre Tersine Döndü: 8 Ay Sonra Gelen "Al" Sinyali

Bitcoin’de İbre Tersine Döndü: 8 Ay Sonra Gelen “Al” Sinyali

Üç günlük güçlü satış baskısının ardından 10.000 doların altına düşen Bitcoin’de ibre tersine dönmüş durumda. Tarihi verilere bakıldığında şimdi Bitcoin birikimi yapmanın, satın almanın tam zamanı olabilir.

Kripto para grafik uzmanı HornHairs’ın paylaştığı aşağıdaki grafiğe bakıldığında RSI indikatörünün aşırı satış sinyali verdiği görülebilir. İndikatörün geçmişteki bu yönlü eğilimi alım fırsatı anlamına geliyor. En son RSI bu kadar düşük seviyedeyken 2018’in Kasım ayındaydık ve yüzde 200’lük büyük rallinin hemen öncesiydi.

RSI, trader’ların sıklıkla kullandığı, tepe ve dipleri belirlemek amacıyla kullandıkları bir indikatör. RSI indikatörünün 70 seviyesinin üzerini göstermesi aşırı alım anlamına geliyor. Başka bir deyişle, söz konusu varlığın fiyatının çok yükseldiği ve her an bir geri çekilmenin gelebileceğini işaret ediyor.

RSI’nın 30’un altına inmesi ise aşırı satışın göstergesi. Satışların güç kaybettiği ve artık piyasanın yukarı yönlü hareket edebileceğinin sinyalini verir.

Geçmişteki verilere bakıldığında Bitcoin’in 4 saatlik grafiğinde RSI’nın 30 seviyesinin altına inmesi sonrası güçlü fiyat yükselişlerinin geldiği görülebilir. Şu anda RSI 20’nin altına inmiş durumda ve bu da yılın en düşük aşırı satış seviyesini gösteriyor. Kısacası, her an güçlü alımlar peşisıra gelebilir ve Bitcoin fiyatı hiç olmadık noktalara yükselebilir.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları