Yükleniyor...

Bitcoin için Çılgın Tahmin: 300 Bin Doları Aşacak

Sosyal medyada ün kazanan kripto para analisti @filbfilb, oldukça ilgi çekici ve Bitcoin yatırımcılarını imrendiren bir grafik paylaştı.

Bitcoin

Sosyal medyada ün kazanan kripto para analisti @filbfilb, oldukça ilgi çekici ve Bitcoin yatırımcılarını imrendiren bir grafik paylaştı. Grafik uzun soluklu bir dönemi kapsıyor ve analizin temelleri Bitcoin’deki yarılanmaya dayanıyor. @filbfilb’in ilk ve en önemli öngörüsü Bitcoin’in (BTC) gelecek yıl boyunca 2.500 dolar ila 3.100 dolar aralığında seyreceği.

ARZ VE TALEBE BAĞLI OLARAK BTC 300.000 DOLAR GEÇECEK

Bu sefer farklı olacak notuyla analistin paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin’de yarılanma gerçekleştiğinde kripto para birimi öncelikle 10.000 doları geçecek. Blok ödüllerinin yarı yarıya düşeceği gün geldiğinde ise kripto para piyasasının arz ve talebinin bundan etkilenmesi durumunda Bitcoin 2022 veya 2023’de 332.733 dolara kadar çıkacak.

Öncü kripto para biriminin altı haneli değerlemeleri göreceği öngörüsünde bulunan analist @filbfilb elbetteki yalnız değil. Onun gibi düşünen birçok analist ve uzman bulunuyor. Bu analist ve uzmanlardan biri de Bobby Lee. Lee’ye göre kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021’nin sonuna kadar 333.000 dolara ulaşacak. Analistin tahminine göre bu tarihi seviyenin görüleceği güne kadar Bitcoin’in bir sonraki dip seviye 2.500 doları görmesi söz konusu olabilir. Ünlü milyarder yatırımcı Tim Draper’da Bitcoin’in altı haneli seviyeleri göreceğine inan isimlerden. Draper’a göre Bitcoin (BTC) 2022 yılına kadar 250.000 doları görecek.

Bobby Lee, Tim Draper gibi isimlere göre daha cesur öngörülerde bulunan isimler de bulunuyor. NBA takımlarından Goldan State Warriors’ın sahibi olan Chamath Palihapitiya Bitcoin’in (BTC) 2020 veya 2021’de 100.000 doları göreceği, 2037 yılına kadar ise değerini 1 milyon dolara kadar çıkaracağı öngörüsünün sahibi. Girişimci James Altucher ise öncü kripto para biriminin 2020 yılına kadar 1 milyon dolar olacağı iddiasının sahibi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner