Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Donanım Cüzdanları Güvenli Değil

Donanım Cüzdanları Güvenli Değil

ABONE OL:google-news

Kripto para donanım cüzdanları sanal cüzdanlara oranla çok daha güvenilir olduğu için birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Trezor One, Ledger Nano S ve Ledger Blue gibi modeller en çok tercih edilen donanım cüzdanlarının başında geliyor.

Cüzdanlar Güvenilir Değil

27 Aralık’ta yapılan konferansa konuşmacı olarak katılan donanım ve yazılım uzmanları Trezor One, Ledger Nano S ve Ledger Blue cüzdanlarının nasıl hacklendiğini videolu bir şekilde kanıtladı. “Wallet.fail” adı verilen bu projede görev alan araştırma ekibi; Dmitry Nedospasov, Thomas Roth ve Josh Datko gibi alanında uzman isimlerden oluşuyor. Yapılan konferans sırasında araştırmacılar Trezor ürününe özel bir anahtar oluşturup bu anahtar üzerinden cihazlarda saklanan dijital varlıkları çalmayı başardı. Trezor donanım cüzdan üreticisi SatoshiLabs’ın CTO’su Pavol Rusnak ise videoyu izlediğini ve konu ile ilgili kısa süre içerisinde güncelleme çıkarılacağını belirtti.

Ekip sektörde lider ve satışların çoğunluğunu elinde bulunduran Ledger Nano S cihazı için ise bu cihazın diğerlerine oranla daha güvenli olduğunu fakat bununda hacklenebildiğini konferans katılımcılarına videolu bir şekilde kanıtladı. Piyasada ki en pahalı donanım cüzdanlarından olan Ledger Blue ise dokunmatik ekranında bir güvenlik açığına sahip. Ekip, dokunmatik ekranın üzerine yerleştirdiği bir sinyal verici ile ana kart üzerinde ki sinyalleri radyo dalgası olarak alabiliyor. Cihaza USB kablosu takıldığında ise sızan radyo dalgaları daha kuvvetli hale geliyor.

Firmalar şuanda sessiz kalsalar da bu cihazlar kullanıcıya tanılırken aşırı güvenli olmasına dikkat çekiliyor. Videolu konferans şeklinde cihazların hacklenebildiği kanıtlandığı içinde cihazların satış rakamları bu durumdan etkilenecektir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar