Yükleniyor...

Bitcoin için Uyarı! Grafik ve Piyasa Analizi – 8 Mart 2023

22 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin (BTC), kripto yatırımcıları için uyarı sinyallerini vermeye devam ediyor.

btc

22 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin (BTC), kripto yatırımcıları için uyarı sinyallerini vermeye devam ediyor.

Dün Powell’ın gerçekleştirmiş olduğu konuşmayla birlikte, Bitcoin (BTC) tarafında riskli süreç devam ediyor. Güncel durum için kritik seviyede seyreden BTC, herhangi bir gelişme doğrultusunda yön kararını belirleyebilir. Olumsuz haberlerin zincirleme gelmesi BTC tarafında sert düşüşlere yol açmıştı, güncel durum olarak 22.000 dolar seviyesinde olan BTC’nin fiyat için vereceği karar giderek yaklaşıyor.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 4 saatlik zaman dilimini ele alındığında, fiyatın yukarı yönlü hareket edebilmesi için 23.630 dolar seviyesinin kalıcı şekilde aşılması izlenebilir. Güncel olarak kritik fiyatta seyreden BTC, kripto piyasasından yeterli alıcı bulamazsa 21.400 dolar seviyelerine düşüşler yaşayabilir. Son günlerde Fud haberlerden etkilenen BTC, karar verme sürecine girmiş durumda.

Ekran Resmi 2023 03 08 12.27.01

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

Kripto piyasasında devam eden Fud haberler ile birlikte, BTC piyasa değeri için de büyük düşüşler gözlemlendi. BTC, 420 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü harekete geçebilmesi için, 430 milyar dolar piyasa değerini kalıcı şekilde aşması beklenebilir. Olası piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 03 08 12.37.10

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat olarak kritik alanda seyreden BTC, dominans seviyesi için de riskli bölgelerde ilerliyor. Yaklaşık olarak yüzde 43.55 dominans seviyesinden tepki alan BTC, yüzde 43.70 dominans seviyesinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenmesi muhtemeldir. Altcoin’ler tarafında yükseliş yönlü rotanın oluşulabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yüzde 43.40‘a gevşeme süreci izlenebilir.

Ekran Resmi 2023 03 08 12.40.00

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner