Yükleniyor...

Bitcoin İçin Yepyeni Bir Yıl Geliyor: 2020 Yılında BTC Rallisi Yaşanacağını Gösteren 5 Neden

Son birkaç ay Bitcoin (BTC) için çok olumlu değildi.

2020 btc

Son birkaç ay Bitcoin (BTC) için çok olumlu değildi. Haziran ayında görülen 14.000 dolar zirvesi kripto para yatırımcılarını yeni ATH için heyecanlandırmaya başlamıştı. Ancak PlusToken ve FOMO nedeniyle çok fazla satış baskısı oluştu ve Bitcoin %50’den fazla değer kaybederek 6.400 dolara kadar geriledi.

Bu güçlü geri çekilmeye rağmen, popüler bir analist geleceğin BTC için parlak olduğuna inanıyor. Bu inancını nedenleriyle ortaya koyan analist 2020 için Bitcoin’in yükselişle geçeceğini düşünüyor. İşte 2020 Bitcoin boğalarını harekete geçirmesi beklenen olası gelişmeler:

Bitcoin (BTC) Golden Cross Oluşumuna Çok Yakın

Bu ayın başlarında, Bitcoin uzun vadeli grafiği, makroekonomik bir bakış açısından son derece yükseliş gösteren bir işaret gösterdi: 50 haftalık ve 100 haftalık basit hareketli ortalamalar (MA), bir önceki geçişin ikincisinin üzerinde olduğu gösteren en önemli ralliye işaret etti.

Golden Cross olarak adlandırılan bu gösterge en son olarak, 2016 yılının ortalarında, Bitcoin’i birkaç yıl içinde 500 dolardan yaklaşık 20.000 dolara getiren parabolik artıştan önce görüldü.

Bitcoin (Btc) Boğa Bayrağı

Bitcoin grafiği, yukarı doğru kırılma olasılığı yüksek olan büyük bir boğa bayrağı çiziyor. Boğa bayrağı daha yükseğe çıkarsa, BTC’nin 10.000 dolar aralığına girme olasılığı yüksektir, daha sonra potansiyel olarak önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için roketlenir.

 Bitcoin Vadeli İşlemlerine Artan İlgi

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, bir dizi platformdaki Bitcoin türevleri, kurumsal yatırımcıların yatırım faaliyetlerini ima eden hacim ve açık ilgide bir artış görmeye başladı. Analistler, kurumsal yatırımcıların piyasaya girişlerin bir sonraki boğa koşusunun arkasında bir katalizör olacağını söylüyor.

 7.000 Doların Altında Güçlü Alış Basıncı

Analist, aşağıda görülebilen grafikte uzun fitillerle işaret edildiği gibi 7.000 doların altında güçlü alım baskısı olduğunu iddia ediyor. Bu grafik, 6.000 dolarda uzun vadeli güçlü bir alım ilgisinin olduğunu ve bunun BTC’nin bir makro dip için oluşturduğu bölge olduğunu göstermektedir.

 

Mevcut Düzenlenmiş Bitcoin Pazarı (Bakkt)

3 numaraya benzer bir şekilde Intercontinental Exchange, Starbucks ve Microsoft tarafından desteklenen bir kripto para birimi altyapısı olan Bakkt, son zamanlarda düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattı. Analist, bunun önümüzdeki yıllarda piyasayı ateşleyebilecek bir yükseliş nedeni olduğunu öne sürdü.

Gerçekten de sayısız analist, Bakkt vadeli işlemlerinin ve onun gibi benzer türevlerin önümüzdeki yıllarda büyük ölçekli kurumsal yatırımlar için katalizör olacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner