Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’ler İçin Kıyamet Kapıda: Bu Desen Çalışırsa Dump Gelebilir

Aralık ayı boyunca yapılan konsolidasyon, Bitcoin’in (BTC) kilit desteğin üzerinde kalmasına yardımcı oldu.

bitcoin kıyamet

Aralık ayı boyunca yapılan konsolidasyon, Bitcoin’in (BTC) kilit desteğin üzerinde kalmasına yardımcı oldu. Ancak bir kripto para analistine göre, bir sonraki hamle önceki hamlelere benzeyecek olursa, BTC yakında 5.000 dolara kadar düşebilir.

Bitcoin (BTC) Konsolidasyonu Devam Ediyor

BTC, gün boyunca, yana doğru ticarete devam ederken 7.000 doların üzerinde kaldı. Varlık Tradingview.com’a göre işlem gördüğü 7.200 dolara geri döndüğünde Noel günü 7.120 dolara kadar düştü. Bitcoin bir aydır bu aralıkta kaldı, ancak teknik sinyaller başka bir büyük hareket belirtileri göstermeye başlıyor.

Trader ve analist ‘CryptoHamster’, tekrar daralan Bollinger Bantlarını izliyor. Bu genellikle büyük bir hareketin öncüsüdür, ancak genel eğilimler hala düşüş yönünde.

Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Kıyamet Senaryosu

Trader’lar arasındaki genel fikir birliği, boğaların gücünün bittiği yönündedir, bu nedenle dezavantaja doğru bir hareket daha olasıdır. İşleri bir adım ileriye götüren analist, önceki büyük adımları özetledi ve hepsinin aynı miktarda kayıplara neden olduğunu fark etti:

İki kat daha büyük 850 dolarlık düşüş bölgeleri. Aynı şekilde gelişmeye devam ederse olacak olan budur. Bir noktada yukarı doğru düzeltmenin olmaması, dipten önceki son düşüşün bir işareti olabilir. Umarım 200WMA’da durabiliriz.

Eğer desen çalışırsa, bir sonraki çöküş, başka bir kısa sıçramadan önce 6.000 dolar orta bölgesine dönecektir. Oradan bir 850 dolar daha aşağısı Bitcoin’i, yaklaşık 200 haftalık hareketli ortalamaya karşılık gelen 5.000 dolar seviyesine getirir.

Bu, son birkaç yılda sağlam destek sağladı, bu durum BTC ve kardeşleri için yaklaşmakta olan kıyamet anlamına geliyor.

Yarılanma (Halving) Etkisi

Ayı hissi ile devam ederseniz, halving’ten öncesine kadar hiçbir pump olmayacaktır. Stok-akış modeli analistler tarafından zaten sorgulanmıştır. Karlılık, blok ödülü kesildikten sonra geçen yıl Aralık ayı seviyelerine döneceğinden, fiyatlar artmazsa madencilere baskı uygulanacak.

Hash oranları rekor seviyede, bu nedenle madencilik geliri BTC’nin 3.500 dolardan işlem yaptığı zamanki seviyelere düşecek. Bu durum, rekabet gücünü korumak için donanım üreticileri üzerinde büyük baskı kuracaktır.

Tabii ki, bu önümüzdeki yıl Bitcoin için birçok senaryodan sadece biri ve hala 2020’nin boğalar için harika bir yıl olacağına dair umut var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner