Yükleniyor...

Bitcoin ile Otel Odası Kiralamak Mümkün!

Artık Bitcoin ile otel odası kiralamak mümkün!

Artık Bitcoin ile otel odası kiralamak mümkün!

Daily Mail’in haberine göre, artık Bitcoin ile otel konaklaması yapmak mümkün olacak. Henüz kullanımda olmayan GuestLeader servisi ile ön ödeme yapılarak otel odası kiralama işlemleri gerçekleşebilecek. Bitcoin ile ödeme platformu BitPay ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan proje sayesinde kullanıcılar, ödemelerini QR kodlar aracılığı ile sağlayabilecekler.

Bu hizmet sayesinde Bitcoin severler uzun süredir bekledikleri Bitcoin ile satın alma işlemleri için yeni bir kanal daha elde etmiş oldular. Bu hizmetin yaygınlaşması ile Hilton, Mariotte ve daha bir çok ünlü otel zincirlerinde de konaklama yapılabilecek.

Revpar Guru tarafından geliştirilen bu finansal teknoloji sayesinde otellerin dijital para piyasasına girerek yeni müşterilere ulaşma olanağı olacak. Revpar Guru’nun basın danışmanının yaptığı açıklamaya göre, “Artık küçük çaplı otellerde herhangi bir teknik bilgi sahibi olmadan ödemelerinde BitCoin kabul edebilecekler.” GoCityHotels.com sitesinin de Bitcoin ödemesi kabul edeceğini göz önüne alırsak, bu tür hizmetlerin Bitcoin severler tarafından sıkça kullanılacağı ve bunun da Bitcoin piyasasına yeni soluklar getirebileceğini düşünüyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner