Yükleniyor...

Çin’de Global Bitcoin Zirvesi

Çin'in baskılarına ve tüm medya sansürlerine rağmen, 10-11 Mayıs tarihlerinde Global Bitcoin Zirvesi Pekin'de yapıldı.

Çin’in baskılarına ve tüm medya sansürlerine rağmen, 10-11 Mayıs tarihlerinde Global Bitcoin Zirvesi Pekin’de yapıldı. Bildiğimiz gibi Çin’in Bitcoin ile iş yapmakta olan şirketlere uyarısı ve bankaların exchange platformlarından desteğini çekmesi, son haftaların öne çıkan haberi olmuştu.

Tüm bu yasaklamalar, Çin’deki ekosistemi fazla etkilememiş olacak ki, CoinDesk’in haberine göre zirvedeki tüm koltukların dolduğunu öğreniyoruz. Zirveye katılan Bitcoin severlerin şikayet ettiği en önemli konu ise, Çin’deki düzenlemeler ve bankaların exchange platformlarından desteğini çekmesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zirve konuşmacılarından Roger Ver, Çin’in her alanda büyük bir ekosisteme sahip olduğunu belirtirken, Bitcoin’in gelişmesi için bir çok yatırım yaptığını, Çin’deki yatırım imkanları için de farklı açılardan destek olabileceğini belirtti ve şunu ekledi: “Çin’deki exchange platformlarının gelişimi, beni Avrupa’daki exchange platformlarından daha fazla etkiliyor.”

Zirvede daha önce belirlenen Çin bazlı exchange platformlarının – OKCoin, BTC China, BtcTrade, CHBTC ve Huobi – temsilcileri, yaptıkları duyuru ile zirveye katılamayacaklarını belirtmişlerdi. Çin’in bunaltıcı baskıları, Bitcoin’in üzerinde büyük ölçekli bir sansür yaratmakta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x