Yükleniyor...

Bitcoin Investment Trust (BIT), Halka Açılan İlk Yatırım Fonu Oldu

Barry Silbert tarafından kurulan Bitcoin Investment Trust (BIT - Bitcoin Yatırım Ortaklığı), halka açılmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

bitcoin investment trust

Barry Silbert tarafından kurulan Bitcoin Investment Trust (BIT – Bitcoin Yatırım Ortaklığı), halka açılmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

US Marshals tarafından gerçekleştirilen ikinci açık artırmada 48.000 BTC’nin sahibi olan SecondMarket‘in kurucusu Barry Silbert; Twitter’dan yaptığı duyuru ile ABD’nin en büyük bağımsız güvenlik regülatörü FINRA‘dan halka açılmak için onay aldıklarını belirtti. Bu özelliği ile BIT, halka açılan ilk Bitcoin fonu olma özelliği gösteriyor.

BIT, 2013 yılında güçlü yatırımcıların fonları ile kurulmuş, Bitcoin ve türevleri ile işlem yapan bir yatırım ortaklığı olarak şekilleniyor. Bitcoin Investment Trust’un FINRA tarafından onaylanması ile ilgili Barry Silbert, Bitcoin Investment Trust (BIT) hisselerinin, FINRA tarafından onaylananan “GBTC” sembolü ile belirtileceğini söylüyor.

Haber ile birlikte Bitcoin fiyatı $284’ı gördü.

Bitcoin Investment Trust’ın halka açılacağı ile ilgili haber yayıldıktan sonra, Bitcoin piyasalarında çok ciddi hacimli alımlar yaşandı. Haberi takip eden 2 gün içerisinde, Bitcoin fiyatı %16’lık bir yükseliş gösterdi.

bitcoin-wisdom-bit

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner