Yükleniyor...

Bitupcard, Türkiye’de 300 Satış Noktasına Ulaştı

Ön ödemeli Bitcoin kartı Bitupcard, Türkiye ekosistemine hızlı bir giriş yapmış ve Bitcoin satın alma işlemlerini kolaylaştırmak adına kullanıcılara alternatif bir çözüm sunmuştu.

bitupcard 620x350 2

Ön ödemeli Bitcoin kartı Bitupcard, Türkiye ekosistemine hızlı bir giriş yapmış ve Bitcoin satın alma işlemlerini kolaylaştırmak adına kullanıcılara alternatif bir çözüm sunmuştu. 15 Aralık 2014 tarihli röportajımızda İbrahim Tarlığ, o an için 30 satış noktası olduğunu belirtmişti ve şimdi Bitupcard toplamda 300 satış noktasında erişilebilir durumda. Bitupcard, bit4coin ve MK Payment’ın ortak girişimi olarak piyasaya sürülmüştü.

Berlin merkezli MK Payment CEO’su İbrahim Tarlığ, konu ile ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Türkiye pazarındaki tepki oldukça olumlu oldu ve çoğu müşterimiz Bitupcard satın almak istediklerini, ancak satış noktalarının yaşadıkları veya çalıştıkları yerlere uzak olduklarını belirtiyor.

50-500 TL arasında değişen fiyatları ile Bitupcard, kullanıcıların kolayca Bitcoin satın almasını sağlıyor. Çevrimdışı mağazalardan satın alınan Bitupcard fişleri, daha sonra üzerinde kod ile birlikte bitupcard.com üzerinden girildiğinde, Bitcoinler belirtilen cüzdan adresine gönderiliyor. (Bitcoinlerin dönüştürülme işlemlerinde %6’lık bir komisyon alındığını belirtelim.)

Tarlığ, tüm Türkiye’de 5000’e yakın satış noktası açmak gibi bir hedefleri olduğunu belirtiyor. Gelecek planları ile ilgili ise, “Bit4coin ile Bitupcard’ı başka ülkelerde de sunarak Bitcoin’in dünyada yayılmasına katkıda bulunmayı düşünüyoruz. Tabiki öncelikle şu anda faaliyet gösterdiğimiz Kuzey Afrika, Yakın doğu ve Avrupa’da yaygınlaştırmayı düşünüyoruz.” şeklinde açıklama yapılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner