Anasayfa Haberler Bitcoin Kaliforniya'da Yasallaşıyor

Bitcoin Kaliforniya’da Yasallaşıyor

Daha önce sizlerle paylaştığımız dijital para birimleri ile ilgili yasa tasarısı, vali Jerry Brown tarafından onaylandı.

AB-129 olarak da bilinen yasa tasarısı, daha önceki haberde de tartıştığımız üzere dijital para ve diğer alternatif para birimlerinin kullanımını önemli ölçüde kolaylaştıracak. Bu dijital para birimleri sadece Starbucks Starts ya da Amazon coins ile sınırlı değil, aynı zamanda Bitcoin’i de içermekte.

Tasarıyı hazırlayan meclis üyesi Roger Dickinson, “Bu tasarı, Kaliforniyalıların dijital ve mobil alanlardaki ödeme alışkanlıklarına rehber olacak şekilde geliştirilmiştir.” açıklamasını yaparak, tasarının önemini belirtmişti. Yasayı tasarlayan meclis üyeleri, Amerikan dolarının dışında başka para birimleri ile yapılan ticaretin mevcut kanunlar çerçevesinde yasak olduğunu ve bunun geri kafalılık olduğunu belirtmişlerdi.

Assembly Line-129 tasarısı ile dijital para biriminin ve diğer alternatif para birimlerinin ticarette kullanımının önü açılmaya çalışılıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Kartal Yağız Akdilhttp://www.coinkolik.com/
@yagizakdil | İTÜ - Endüstri Mühendisliği | #Bitcoinsever

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları