Yükleniyor...

Bitcoin Açık Artırması, Fiyatta Hareketlenmeler Yarattı

30 Haziran 2014 tarihinde, kazanan teklif verenlerin açıklanacağı (direkt olarak, halka açık değil) US Marshals'sın Bitcoin açık artırması, Bitcoin fiyatında yükselişe neden oldu.

30 Haziran 2014 tarihinde, kazanan teklif verenlerin açıklanacağı (direkt olarak, halka açık değil) US Marshals’sın Bitcoin açık artırması, Bitcoin fiyatında yükselişe neden oldu. Dün gece BTCTürk borsası üzerinde 1331.99 TL’den kapanış yapan Bitcoin fiyatı, bugün de en yüksek 1355 TL’yli görerek, iki günde %8 artış gösterdi.

Bitcoin bu haberlere göre değiştiğini söylemek zor, çünkü bazı büyük yatırımcılar, Bitcoin dünyasındaki haberleri kullanıp piyasayı manipüle etmekte olabilirler.

US Marshals, kazanan teklif verenleri halka açık olarak paylaşmayacağını belirtirken, bazı teklif verenler için açık artırmanın iyi gitmediği belirtilerini görebilmekteyiz. Bunlardan biri de SecondMarket ve Bitcoin Investment Trust CEO’su Barry Silbert oldu. Twitter hesabındaki duyurusuna göre Barry Silbert, açık artırmada satılan Bitcoin bloklarına verdiği tekliflerin hiçbirinin kazanamadığını belirtmiş.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner