Yükleniyor...

Bitcoin Karşıtı İsim, Bitcoin Üzerinde NFT Çıkarıyor

Bitcoin karşıtlığıyla tanınan Peter Schiff, Bitcoin ağında bir NFT koleksiyonu oluşturacağını söylemesiyle tepki çekti.

peter schiff bitcoin

Bitcoin karşıtlığıyla tanınan Peter Schiff, Bitcoin ağında bir NFT koleksiyonu oluşturacağını söylemesiyle tepki çekti.

Uzun yıllar boyunca Bitcoin’e karşı görüş bildiren ve altın savunuculuğu yapan Peter Schiff, yeni bir NFT koleksiyonu oluşturacağını duyurdu. Ancak bu koleksiyon, Bitcoin ağına işlenecek. Bitcoin Ordinals‘i kullanarak NFT yayınlayacağını söyleyen Schiff, kripto topluluğunun tepkisini üzerine çekti.

Peter Schiff, Bitcoin Ağında NFT Çıkaracak

Bitcoin (BTC) için sert eleştirilerde bulunan Peter Schiff, NFT koleksiyonu için Bitcoin ağını seçti. Twitter üzerinden duyurduğu bu habere, Bitcoin maksimalistleri eğlenceli yanıtlar verdi. Bir Twitter kullanıcısı, Schiff‘e aramıza hoşgeldin şeklinde yanıt verdi. Ancak Schiff, henüz bu tarafa geçmediğini sadece NFT koleksiyonu oluşturduğunu söyledi. Schiff’in koleksiyonunun adı “Golden Triump” oldu. Bu koleksiyon, altın bazlı tasarımları içeriyor.

Kripto topluluğu, Schiff’in Twitter hesabının hack’lendiğini düşündü. Çünkü Schiff, bugüne kadar sürekli olarak Bitcoin’i sert bir şekilde eleştiriyordu.

Kripto girişimcisi Anthony Pompliano, “Aramıza hoşgeldin, senin gelmeni bekliyorduk.” dedi. Bu cevaba Schiff, “Ama işte Bitcoin’in ilk günleri olmasını umduğunuz ve onun en kararlı eleştirmenini anmak için bir şeyler satın alma şansınız. Eğer yanılıyorsam, bu imzalı, orijinal baskılar bir gün çok değerli olabilir.” şeklinde karşılık verdi.

NFT koleksiyonuyla blockchain’e ve Bitcoin’e kullanım olarak geçişini sergileyen Schiff, bunun bir sanat olduğunu ve halen daha Bitcoin’e dönmediğini dile getiriyor.

Birçok Bitcoin maksimalistinden tepkiler de yükseldi. Bir kullanıcı, “Bitcoin’den uzak durmanı daha çok sevmiştim. Şimdi bir başka dolandırıcı…” dedi. Schiff, projesinin aldatmaca olmadığını ve insanların bu özgün sanatı isterlerse satın alabileceklerini aktardı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner