Yükleniyor...

Bitcoin Madencilerinin Geliri 12 Ayın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşüyle genel kripto piyasası, ayı piyasasından çıkmaya çalışırken madenciler tarafından elde edilen gelir de büyük bir darbe aldı.

Bitcoin Madencilerinin Geliri 12 Ayin En Dusugu

Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşüyle genel kripto piyasası, ayı piyasasından çıkmaya çalışırken madenciler tarafından elde edilen gelir de büyük bir darbe aldı.

21 Ağustos itibariyle, toplam Bitcoin madencilerinin geliri, 22 Ağustos 2021’de kaydedilen 50.73 milyon dolardan yüzde 61’lik bir düşüşle 19.65 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Bitcoin Madencileri Ayı Piyasasıyla Sınanıyor

Bitcoin madencileri genellikle devam eden piyasa çöküşünün yükünü çekti ve çoğunluğu operasyonlarını yeniden ayarlamak zorunda kaldı. İlginç bir şekilde, son kısa vadeli kripto piyasası rallisinin ardından durum değişti. Bununla birlikte, Bitcoin o zamandan beri 20 bin doların üzerinde kalmak için mücadele veriyor.

Düşen Bitcoin fiyatları, madencileri madenciliğe devam etmek ve elektrik gibi operasyonel maliyetleri karşılamak için BTC’lerini satmaya itti. Madencilerin son ralliden yararlanmak için iki hafta içinde 5.925 BTC sattığı öğrenildi. Satış, Bitcoin kritik 25.000 doları aşmaya çalışırken gerçekleşti.

Özellikle, Bitcoin’in madenciler tarafından satışı, HODL daimi stratejisinden uzaklaşıyor. Bu, Bitcoin madenciliğinin Haziran 2022’den itibaren madenciler için kârsız ilan edildiği gerçeğiyle destekleniyor. Bu dönem, Bitcoin’in on yıldan fazla bir süredir yüzde 56 ile en kötü üç aylık getirisine denk geliyor.

Ayrıca, kısa vadeli toparlanmanın, madencilik şirketleri gibi ilgili oyuncular için piyasayı da olumlu etkilediğini belirtmekte fayda var. Halka açık Bitcoin madenciliği firmaları, operasyon karlı hale geldiğinden,  son zamanlarda hisse senedi değerinde bir artış kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner