Yükleniyor...

Bitcoin Madenciliğinde Sessiz Hareketlilik

Bitcoin (BTC) madenciliğindeki zorluk ve hash oranları yeni seviyelere yükselme eğilimi gösteriyor.

btc madencilikte sessiz hareketlilik

Bitcoin (BTC) madenciliğindeki zorluk ve hash oranları yeni seviyelere yükselme eğilimi gösteriyor.

Kripto para piyasalarının yükseliş yaşaması, dolaylı yoldan farklı sektörlerin de canlanmasını sağladı. Özellikle, Venture Capital’lerin ve Bitcoin madenciliğinin ivme kazandığı gözlemlendi.

Bitcoin madenciliği tarafındaki yükselişler, baskı altında geçen 2022 yılının ardından can suyu oldu. Ayrıca, Bitcoin madencilik zorluğunun 20 Nisan‘da yaklaşık yüzde 2,1 artış göstermesi bekleniliyor.

Bitcoin Madencileri Satış Amaçlı Kazım Yapıyor

Bitcoin (BTC) tarafındaki keskin yükseliş, Bitcoin madencileri açısından da verimli oldu. Ayı piyasasının yarattığı kâr marjlarından sıyrılan madenciler, bu yükseliş ile bir nebze de olsa rahatlama yaşadılar.

Ancak, Bitcoin madenciliğindeki ivme, madencilerin çıkardıkları BTC‘leri direk satış yapmalarıyla sonuçlandı. Madencilerin varlıkları incelendiğinde, 30 günlük bazda BTC satışlarının artış gösterdiği ortaya çıktı. Glassnode verilerinde, geçtiğimiz gün, madencilerin Bitcoin varlıklarını bir ay öncesine göre 648 BTC azalttığı belirtildi.

Diğer taraftan Bitcoin madenciliğindeki zorluk seviyeleri ve hash oranları artmaya devam ediyor. MiningPoolStats verilerine göre, geçtiğimiz gün, Bitcoin ağ hash oranının her zamankinden daha yüksek olduğu tespit edildi. Bu oran, 418 EH/s civarında gerçekleşti.

Zorluk ve hash oranlarındaki artış, madencilerin iştahlanması ve beraberinde gelen yükseliş senaryoları dikkat çekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner