Yükleniyor...

Avustralya’nın Bitcoin ATM’leri Artışta!

Avustralya, kullanıma hazır Bitcoin ATM sayısı bakımından Asya kıtasını geride bıraktı.

Mart Ayinda Rekor Seviyede Kripto ATMsi Cevrimdisi Oldu

Avustralya, kullanıma hazır Bitcoin ATM sayısı bakımından Asya kıtasını geride bıraktı. 

Çin, Japonya, Singapur ve Hindistan gibi büyük ekonomileri içeren Asya kıtası, dünya genelinde kurulu toplam Bitcoin ATM’lerinin yüzde 1’ini temsil eden 355 Bitcoin ATM’sine ev sahipliği yapıyor. 

Dünya Genelindeki Bitcoin ATM Sayısı Düşüş Gösterdi

2023 yılının başından bu yana Bitcoin ATM kurulumunda artış yaşayan Avustralya, Ocak ayında beşinci sıradan üçüncü sıraya yükseldi. Coin ATM Radar’dan alınan veriler, ülkenin fiat paradan kriptoya dönüşüm için çaba gösterdiğini gösteriyor.

Avustralya, geride bıraktığımız sekiz ayda önde gelen Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nin aksine, Bitcoin ATM sayısını artırdı. Bu süreçte ise dünya genelindeki ATM sayısı düşüş gösterdi.  Cointelegraph’ın daha önce yaptığı bir habere göre, 2023 yılının ilk iki ayında dünya genelinde 412 Bitcoin ATM’si devre dışı bırakıldı. 

Yakın zamanda Avustralya Hazine Bakanlığı’ndan sızdırılan belgeler, kripto mevzuatının yakında olduğunu ortaya koydu. Avustralya hükümeti bu kapsamda 2023’ün ikinci çeyreğinde istişare belgeleri yayınlamayı planlıyor. 

Bununla birlikte, kabineye nihai sunumların yılın ilerleyen dönemlerde yapılacağı düşünülüyor. Bu da kripto mevzuatına ilişkin herhangi bir kararın 2024’e ertelenebileceği anlamına geliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner