Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Madencilik Zorluğu Yüzde 15,13 Düştü!

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yüzde 15,13 Düştü!

Yıl boyunca Bitcoin’in fiyatının düşmesine rağmen madencilik zorluğunun katlanarak arttığına şahit olduk. 1 Ocak 2018’de 1,931,136,454,487 olarak hesaplanan madencilik zorluğu, 4 Ekim’de 7,454,968,648,263’ü görmüş yani yaklaşık yüzde 400 artmıştı.

Bitcoin’in fiyatının yüksek oranda düşmesine rağmen madencilik zorluğundaki sert artış madencilik sektörünü zora soktu. Kârı düşen ve hatta kâr edemeyen hale gelen, zarar eden madenciler Kasım ayında cihazlarını bir bir kapatmaya başladılar. Cihazların kapatılmaya başlamasıyla hash oranı yüzde 53 GH/s’den 47,626,199,005 GH/s’ye kadar geriledi.

Bitcoin ağındaki zorluk seviyesine ilişkin güncelleme her 15 günde bir gerçekleşiyor. 2018’in başından bu yana artan zorluk Ekim sonu ve Kasım itibariyle düşmeye başladı. Madencilikte zorluk Ekim’de yüzde 3,65 düşerken, Kasım’ın ikinci haftasında yüzde 7,39 seviyesinde düştü.

Son birkaç gündür Bitcoin madenciliğindeki zorluk seviyesine ilişkin güncellemenin gerçekleşmesi bekleniyordu. O güncelleme bugün geldi. Bitcoin madenciliğindeki zorluk seviyesindeki düşüş yüzde 15,13 olarak hesaplandı.

Bitcoin’in özellikle 4.500 doların altına düşmesi ve madencilik seviyesindeki zorluğun çift haneli düşmesi son derece pozitif bir gelişme. Bu gelişmenin zarar eden madencilerin işlerini sürdürebilmelerini destekleyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti