Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Düşüş Yaşanabilir

CoinMetrics analisti Nic Carter, Bitcoin madencilik zorluğunun bir sonraki ayarlama sırasında şaşırtıcı bir şekilde yüzde 15 düşebileceğini tahmin etti.

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Düşüş Yaşanabilir

CoinMetrics analisti Nic Carter, Bitcoin madencilik zorluğunun bir sonraki ayarlama sırasında şaşırtıcı bir şekilde yüzde 15 düşebileceğini tahmin etti. Bu, Bitcoin’in tüm tarihindeki en büyük üçüncü düşüş olabilir.

Düşmeye Ayarlandı

Daha önce de bildirildiği gibi, Bitcoin madencilik zorluğu, 10 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.55 TH’yi vurmuştu. 12 Mart’taki tarihi fiyat düşüşünden sonra, birçok madenci artık kar getirmediğinden ötürü teçhizatlarını kapatmak zorunda kaldı. Ancak beklenen zorluk düşüşü işlerine geri dönmelerini sağlayabilir. Blockchain verilerine göre, Bitcoin’in hash oranının madenci kapitülasyonu nedeniyle 82 TH/s’ye düştüğünü belirtmek gerekir.

Bu Bitcoin İçin Yükseliş Anlamına mı Geliyor?

Carter ayrıca her büyük olumsuz zorluk ayarlamasının her fiyat düzeltmesinin dibini ‘anekdot olarak’ işaretleyeceğini belirtti. Bu nedenle, BTC’nin yükseliş eğilimini sürdürmeye hazır olabileceğine inanmak için iyi bir neden var. Bu, en güvenilir satın alma sinyallerinden biri olan hash ribbon crossover ile de uyumlu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner