Yükleniyor...

Bitcoin Madencisi Greenidge, İflas Rüzgarına Kapıldı

Greenidge, Bitcoin'in (BTC) değerindeki düşüşün ardından iflasın eşiğine gelen son madenci oldu.

Bitcoin Madencisi Greenidge Iflas Ruzgarina Kapildi

Greenidge, Bitcoin’in (BTC) değerindeki düşüşün ardından iflasın eşiğine gelen son madenci oldu.

Bitcoin madencileri son boğa koşusunda hızlı büyümelerini finanse etmek için borç finansmanından milyarlarca dolar topladı. Ancak düşük Bitcoin fiyatları, artan enerji maliyetleri ve sert rekabet kar marjlarını düşürdü ve borçlarını geri ödemelerini zorlaştırdı. Core Scientific ve Argo Blockchain gibi büyük Bitcoin madencileri, büyük ölçüde kripto kredi sağlayıcılarına olan borçlarının artması nedeniyle potansiyel iflas konusunda uyarıda bulundu.

Bitcoin Madencisi Greenidge Sallantıda

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre Greenidge, NYDIG ile yaklaşık 74 milyon dolarlık borcu yeniden yapılandırmak için “bağlayıcı olmayan bir dönem sözleşmesi” imzaladı.

kripto para madenciligi 1

Anlaşma uyarınca, borç veren Greenidge’den madencilik teçhizatı satın alacak ve bir barındırma anlaşması yapacak. Buna karşılık NYDIG de borcunu yaklaşık 57 milyon dolardan 68 milyon dolara indirmeyi kabul edecek. Anlaşma tamamlandığı takdirde Greenidge’i madencilikten saklama firmasına dönüştürecek.

Greenidge’in hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 98 değer kaybetti ve 33 sent civarında işlem görüyor. Bitcoin ise aynı dönemde yaklaşık yüzde 63 değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner