Yükleniyor...

Bitcoin Neden Düşüyor?

En büyük kripto para birimi Bitcoin, yeni aya oldukça volatil başladı ve şimdi de aşağı yönde hareket ediyor.

Bitcoin 1

En büyük kripto para birimi Bitcoin, yeni aya oldukça volatil başladı ve şimdi de aşağı yönde hareket ediyor.

1 Haziran’ın son saatlerinde güçlü bir şekilde yükselişe geçen Bitcoin’in fiyatı, 2 Haziran’da uzun zamandır beklenen 10.000 dolar seviyesini geçti ve 10.200 dolara kadar çıktı. Ufak düşüşler yaşansa da akşam saatlerine kadar 10.000 dolar seviyesinin üstünde kalmayı başaran Bitcoin fiyatı, yeniden düşüşe geçerek 10.000 doların altına düştü ve haberin yazımı itibariyle 9.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin fiyatının uzun zamandır beklenen 10.000 dolar seviyesinin üstünde kalamaması yatırımcıları korkuturken, bu durumun arkasındaki nedenler sorgulanmaya başlandı.

Bitcoin fiyatındaki hareketlilikle ilgili olarak gece saatlerinde Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Rookie, Bitcoin’deki yükseliş trendinin 3. kez aynı yerden red yediğini söyledi.

Squanch: “Madenciler 1 Haftadır Ürettikleri Yeni Bitcoin’den Fazlasını Satıyor”

Türkiye’deki kripto para topluluğunun yakından takip ettiği bir başka isim Squanch ise madencilik sürecindeki gelişmelere dikkat çekerek madencilerin 1 haftadır ürettikleri yeni Bitcoin’den fazlasını sattıklarını söyledi. Bu trendin 2020 başında kısa bir süre tekrarlandığına değinen Squanch, madencilerin zor durumda olduklarını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner