Yükleniyor...

Bitcoin Ödemelerinin Değeri Yüzde 80 Düştü!

Birçok kripto para ödemesi işlemcilerinden elde edilen verilere göre, Bitcoin'in ödemelerinin değeri Eylül ayında yüzde 80 düştü.

Bitcoin Ödemeleri

Birçok kripto para ödemesi işlemcilerinden elde edilen verilere göre, Bitcoin’in ödemelerinin değeri Eylül ayında yüzde 80 düştü. Blockchain analiz firması Chainanalysis’den elde edilen verilere göre, Bitcoin ile yapılan ödemelerin değeri geçtiğimiz yıl Aralık ayında 427 milyon dolar iken bu yıl Eylül ayında 96 milyon dolara kadar düştü.

2017 Aralık ayında 427 milyon dolar olduğu tespit edilen Bitcoin ödemelerinin değeri Atlanta merkezli BitPay ve Vancouver merkezli Coinpayments gibi 17 kripto para ödeme işlemcisinden alındı. Farklı ödeme işlemcileri farklı veriler rapor ederken CoinPayments’in verilerine gelen ve giden işlemlerinin bu yılın Ocak ve Ekim ayları arasında ödemelerin değerinin yarı yarına düştüğünü gösteriyor.

Bu yıl Bitcoin fiyatının son derece dar bir aralıkta işlem gördüğü bir durgunluk dönemi yaşandı. Öyle ki, 30 günlük volatilite endeksi şimdiye 2016 Aralık ayından beri hiç bu kadar istikrarlı olmamıştı. Bazılarına göre bu tür bir istikrar Bitcoin’in alternatif para birimi haline gelmesi için oldukça gerekli.

Amiral gemisi kripto para birimi için bu istikrar uzun süremedi. Bitcoin, 2017’nin Ekim ayından bu yana ilk kez 5.000 doların altına düştü. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin 4.488 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner