Yükleniyor...

Dev Kripto Para Madencilik Şirketi Giga Watt İflas Etti

Geçen yıl Dave Carlson tarafından kurulan kripto para madencilik devi Giga Watt, milyonlarca doları bulan borç nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

Kripto Para Madencilik Devi Giga Watt

Geçen yıl Dave Carlson tarafından kurulan kripto para madencilik devi Giga Watt, milyonlarca doları bulan borç nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

CoinDesk’e göre şirket, bu haftanın başlarında Washington’ın Doğu Bölgesi’ndeki bir mahkemeye iflas başvurusunda bulundu ve en büyük 20 teminatsız alacaklıya yaklaşık 7 milyon dolar borçlu olduğunu açıkladı.

Şirket, 50.000 dolar değerinde varlığa ve 10 ila 50 milyon dolar arasında değişen borçlara sahip. Alacaklıları arasında 500.000 dolarlık bir elektrik sağlayıcısı olan Neppel Electric ve 310.000 dolar alacaklı yerel kamu hizmeti sağlayıcısı bulunuyor.

Giga Watt, geçtiğimiz yıl bir ilk para teklifi (ICO) aracılığıyla 22 milyon dolarlık fon toplamış ve kripto para ekosisteminin yeniliğinin bir parçası olarak görülmüştü. Şirket, ucuz elektrik ve uygun bakım ile piyasada daha küçük ölçekli madencilere yardımcı olacak madencilik paketleri sundu.

Şirket için işler planlandığı gibi gitmedi. Ocak ayında bir grup yatırımcı da kayıt dışı menkul kıymetler teklif ettiği iddiasıyla şirkete ayrıca dava açmıştı. Seattle Times’a göre şirket, geçtiğimiz ay milyonlarca dolar borçla karşı karşıya kaldı ve kurduğu yeni tesisin inşaatığı durdurmak zorunda kalmakla birlikte personelinin yüzde 80’ini işten çıkardı. Şirketin kurusucusu Carlson ise Ağustos ayında şirketten ayrıldı.

Giga Watt’ı asıl etkileyen ve iflasa sürükleyen nedenlerin başında ise Ocak ayından bu yana kripto para piyasasında görülen düşüş neden oldu. 2018 yılına 13.000 doların biraz üstünde başlangıç yapan Bitcoin şu an 4.500 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner