Yükleniyor...

Bitcoin Savunucularından, ABD Hükümetine Eleştiri

Bitcoin savunucularından Jimmy Song, ABD vatandaşlarının Donald Trump ve Fed'in vaat ettiği teşvikler için yüksek bir bedel ödemek zorunda kalacağını söylüyor.

bitcoin savunucuları

Bitcoin savunucularından Jimmy Song, ABD vatandaşlarının Donald Trump ve Fed’in vaat ettiği teşvikler için yüksek bir bedel ödemek zorunda kalacağını söylüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan vatandaşlarına bin 200 dolarlık acil maddi yardım sağlama vaadini yerine getiriyor. Bununla birlikte, ABD Fed Rezervi baskıyı sürdürdüğü ve ABD ekonomisine 6 trilyon dolardan fazlasını enjekte etmeye çalıştığı için, bazıları bu ‘hayatta kalma kontrollerinin’ finansal yardım yerine bir kredi olması gerektiğine inanıyor. Ünlü Bitcoin maksimalisti ve girişimci Jimmy Song ile önde gelen yatırımcı ve yazar Robert Kiyosaki bu kişiler arasında bulunuyor.

Daha Fazlası Gerekiyor

Yakın zamanda attığı tweet’te Jimmy Song, ABD hükümetinden gelen aylık bin 200 dolarlık çeklerin, Fed’in trilyonlarca doları ekonomiye enjekte etmeyi bırakmasının ardından fiyatların her yerde artacak olması nedeniyle, “günlük borç” olacağını yazdı. Song, bu yardımları alacak kişilerin, çeklerin değerinden çok daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Song ayrıca Bitcoin’in tek dürüst para türü olduğunu hatırlattı.

Son zamanlarda, ‘Rich Dad, Poor Dad’in yazarı Robert Kiyosaki de benzer bir görüş paylaşarak sıradan insanların sonunda “Fed’i kurtarması” gerektiğini söyledi. Ayrıca sahte ‘insan yapımı dolara güvenmediğini ve bu nedenle servetinin bir kısmını altın ve gümüş olarak sakladığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner