Yükleniyor...

Covid-19, Madencilik Firmalarını Endişelendirmeye Devam Ediyor

Halka açık bir kripto para madenciliği firması olan Hut 8 Mining Group, tıpkı Bitmain ve MicroBT gibi yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yeni cihazların teslimatı konusunda endişeler yaşıyor.

madencilik firmaları covid 19 nedeniyle endişeli scaled

Halka açık bir kripto para madenciliği firması olan Hut 8 Mining Group, tıpkı Bitmain ve MicroBT gibi yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yeni cihazların teslimatı konusunda endişeler yaşıyor. Firmanın CEO’su Andrew Kiguel, firmasının kripto madenciliği makinelerinin teslimi için belirsiz bir zaman çizelgesi ile boğuştuğunu söyledi. Maalesef revize edilmiş bir zaman çizelgesi de henüz mevcut değil. Kiguel, şunları söyledi:

“Üç ya da dört hafta önce kimse bunun bir sorun olacağını düşünmedi ve dünya şu anda Bitcoin madencilik makinelerinin aksine ventilatörler ve maskeler almak gibi farklı tedarik zinciri sorunları ile boğuşuyor.”

Teslimatlar Erteleniyor

Bitmain, koronavirüs salgını nedeniyle teslimatları ertelemek zorunda kalacağı konusunda açıklama yapan birkaç Çinli madenci üreticisinden biriydi. Bitmain, teslimat zaman çizelgesinin hala belirsiz olmasına rağmen, çalışmalarına devam etti.

ABD’de halka açık birkaç madencilik şirketinden biri olan Hut 8 Mining Group, Bitcoin halving’ini yakından izliyor. Kanadalı firma, 2018’in ortasında çekirdek operasyonunu başlattıktan ve geçen yıl madencilik gücünü artırmak için yeni tesisler edindikten sonra Bitcoin pazarında daha yüksek bir hisse sahibi oldu. Pazartesi günü yayınlanan 2019 yıl sonu raporuna göre, Hut 8, daha büyük kapasite ve daha yüksek Bitcoin fiyatı sayesinde önceki yıla göre yüzde 66 artışla 58.6 milyon dolar gelir elde etti.

Hut8’in koronavirüs endişeleri, firmanın Bitcoin halving’ine hazırlanması sırasında ortaya çıktı. Bununla alakalı konuşan Kiguel, “Yaptığımız birçok farklı senaryo planlaması var” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner