Yükleniyor...

Bitcoin son iki ayın dip seviyesini test etti!

Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX'in Bitcoin (BTC) satışı, kripto paralardaki krizi tetikledi.

btc

Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX’in Bitcoin (BTC) satışı, kripto paralardaki krizi tetikledi.

Elon Musk’ın sahip olduğu uzay şirketi SpaceX ile ilgili dün gece saatlerinde kritik bir bilgi yayımlandı. 2021-2022 yıllarında 373 milyon dolarlık BTC sattığı ortaya çıkan şirket, BTC’deki yüzde 12,30’luk düşüşü beraberinde getirdi. Son olarak Haziran’ın ortalarında bu fiyatlarda seyreden BTC, son 2 ayın dip seviyesine iğne attı.

Haber etkisiyle fiyat çakıldı

Son dönemlerde kripto paralara pozitif anlamda yön veren haber akışı, bu sefer ters köşe yaptı. Elon Musk’ın sektörle ilgili bağlantısını da göz önünde bulundurursak, SpaceX’in BTC satışı gerçekleştirmesi, yatırımcı psikolojisini derinden etkiledi. 28.660 dolardan düşüşe başlayan BTC, 25.131 dolara gelerek anlık olarak yüzde 12,31 değer kaybetti.

Haberin yazımı itibarıyla fiyat 26.510 doları işaret etse de, kripto paralardaki riskli süreç henüz sonlanmış değil. Dün gece başlayan karmaşıklığa SEC‘in ETH ETF’lerine yeşil ışık yakması eklense de yatırımcılar üzerindeki korku ve panik devam ediyor.

Ekran Resmi 2023 08 18 09.24.48

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner