Yükleniyor...

Bitcoin Son 5 Yılda %3500 Değer Kazandı! Peki, Gelecek 5 Yılda Ne Kadar Artacak?

Beş yıl önce bir Bitcoin (BTC) sadece 200 dolar değerindeydi.

Bitcoin Son 5 Yılda 3500 Değer Kazandı Peki Gelecek 5 Yılda Ne Kadar Artacak

Beş yıl önce bir Bitcoin (BTC) sadece 200 dolar değerindeydi. Şimdi ise yaklaşık 7.000 dolar. Mevcut ekonomik kargaşaya rağmen bu durum Bitcoin’in 5 yılda %3.500 gibi şaşırtıcı bir artış yaşadığını gösteriyor.

2015 Yılında 1 Bitcoin 200 Dolar

2015 yılında 1 Bitcoin’in 200 dolar olduğunu söylemek her ne kadar kötü bir reklam gibi koksa da geçmiş yıllardan günümüze olan Bitcoin’in başarısı yadsınamaz bir gerçektir.

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, bu gerçeği takipçilerine hatırlattı. Ayrıca bundan beş yıl sonra (yani 2025’te) Bitcoin’in para sistemimizde önemli bir rol alacağına ve çok daha yüksek kâr getireceğini söyledi.

Tabii ki, bazen gerçekler beklentilerle uyuşmayabiliyor. İki buçuk yıl önce Bitcoin’i 20.000 dolar seviyesinden alan yatırımcılar hala kayıplarını telafi etmeyi bekliyor.

Bitcoin’in 2015’te ne kadar ucuz olduğunu bilmek, daha yüksek seviyelerden satın alanlar için sinir bozucu bir gerçekten biraz daha fazlasıdır. Bununla birlikte, yarılanmayı bekleyen hodler’lar için rahatlatıcı bir bakış açısı verebilir.

Bitcoin Fiyatı 2025 Ne Kadar Olacak?

Bunun cevabı bilinseydi muhtemelen herkes geçimini Bitcoin üzerinden sağlayabilirdi. Kimsenin elinde kristal bir küre yok. Bununla birlikte, birçok trader ve Mike Novogratz’dan Max Keizer’a kadar birçok Bitcoin savunucusu, en iyi dilekleriyle tahminlerini dile getiriyor.

En çok dile getirilen tahminlerden biri olan stok akış modeline göre Bitcoin, Mayıs 2020’den sonra yaklaşık 12-18 ay içinde 71.730 dolar değerine ulaşabilir. Ancak, bugünkü fiyatlarda bu tahminin gerçekleşmesi önemli ölçüde düşük gözüküyor. Dahası, bu tahmin bizi sadece 2021’in ortalarına götürüyor.

Ancak, pandemi bittikten sonra, giderek daha fazla insanın hükümetlerin para politikasını eleştirdiğini ve temel mal fiyatlarının neden daha yüksek olduğunu sorguladıkları düşünülürse Bitcoin için işler yeni başlayabilir. Geçtiğimiz 5 yıllık performansının gelecek 5 yıl içinde geçerli olacağı düşünülürse 2025 yılında 1 BTC’nin 245.000 dolar olacağı düşünülebilir.

Tabi işler tersine gidebilir ve Bitcoin sıfırlana bilir. Ancak BTC’nin savunduğu fikirlere dünyanın her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğu gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner