Yükleniyor...

#Bitcoin Şubat Ayından Bu Yana İlk Kez 10.000 Dolar Seviyesini Gördü!

Bitcoin (BTC), 24 Şubat'tan bu yana ilk kez 10.

Bitcoin 1

Bitcoin (BTC), 24 Şubat’tan bu yana ilk kez 10.000 dolar seviyesini gördü.

En büyük kripto para, son 24 saatte yüzde 7’den fazla yükselerek TSİ 02:45’de kripto para borsası Coinbase’de 10.000 dolar seviyesini aşarak 10.080 dolara kadar çıktı. Bitcoin fiyatındaki yükselişin büyük çoğunluğu son 12 saatte kaydedilirken, CoinMarketCap’in verilerine göre en eski ve en büyük kripto para yazım sırasında 10.000 dolar seviyesinin hemen altında, 9.945 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyatı

Nisan ayının sonlarında başlayan yükseliş ile Bitcoin neredeyse yüzde 40 değer kazanmış durumda. Bitcoin fiyatındaki yükseliş, hem geleneksel hem de yeni finansal piyasaları yerle bir eden COVID-19’un neden olduğu Mart ayındaki büyük yıkımın ardından yaşandı.

Yoğun talep ve 11 Mayıs’ta gerçekleşecek olan yarılanma (halving) Bitcoin fiyatını yukarı yönde baskılıyor. Coinbase gibi spot borsalarda normalden daha yüksek Bitcoin satın alım hacimleri kaydedilirken, ortaya çıkan taleple 1 BTC’nin fiyatı hızla arttı. Riskten korunma fonu efsanesi Paul Tudor Jones, sahibi olduğu ve 38 milyar dolarlık varlığı yöneten Tudor Investment’ın beklenen yüksek enflasyona karşı korunma için Bitcoin vadeli işlem ürünlerini satın aldığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner