Yükleniyor...

Bitcoin SV’nin Ardından Şimdi de Bitcoin Cash Uçuşa Geçti!

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH) son 24 saatte yüzde 20'den fazla değer kazandı ve 401 doları gördü.

Bitcoin Cash BCH

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH) son 24 saatte yüzde 20’den fazla değer kazandı ve 401 doları gördü. Yazının kaleme alındı sırada ise 390,86 dolardan işlem görüyor. Bu son yükselişle Bitcoin fork’u değerini son bir hafta içinde yüzde 50 artırırken son altı ayın en yüksek seviyesini gördü.

Bitcoin Cash BCH

Yükselişin Sebebi Ne?

Bitcoin Cash’in ani yükselişinin arkasındaki olası sebep sosyal medyada yeni oluşan ilgi ile açıklanabilir. Dijital analiz sitesi TheTIE.io’ya göre sosyal medya kullanıcılarının altcoin’lere olan ilgisi tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

TheTIE.io kurucu ortağı Joshua Frank Forbes’a yaptığı açıklamada “BCH, BSV, ETC ve DASH’da geçen yazdan bu yanaki en yüksek tweet hacimlerine ulaşıldı. Örneğin Bitcoin Cash, 13 Ocak’ta Aralık 2018’den bu yana ikinci kez 2.000 tweet’i aştı.” dedi.

Öte yandan piyasaya değerine göre en büyük 20 kripto para biriminin birçoğu son 24 saatte önemli ölçüde yükseldi. Örneğin Ethereum (ETH) yüzde 4,4, Ripple’ın XRP’si ise yüzde 4,69 değer kazandı.

Bugünün fiyat dalgalanmalarında en dikkat çekeni ise bir diğer Bitcoin fork’u olan Bitcoin SV (BSV) oldu. Hafta içinde yüzde 100’den fazla değer kazanan kripto para birimi düne göre yüzde 10’a yakın değer kaybetti ve şu sıralar 285 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner