Yükleniyor...

Doğrulandı: Craig Wright’ın 8 Milyar Dolar Değerindeki Bitcoin’e (BTC) Erişimi Yok

Craig Wright'ın avukatı Andres Rivero Decrypt’e konuştu ve müvekkilinin Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin'in ilk günlerinde çıkardığı 8 milyar dolar değerindeki 1 milyon BTC'ye erişmek için gereken özel anahtarlara sahip olmadığını söyledi.

Craig Wright Bitcoin BTC

Craig Wright’ın avukatı Andres Rivero Decrypt’e konuştu ve müvekkilinin Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in ilk günlerinde çıkardığı 8 milyar dolar değerindeki 1 milyon BTC’ye erişmek için gereken özel anahtarlara sahip olmadığını söyledi.

Wright daha önce yemin altında verdiği ifadesinde hem cüzdan adreslerinin hem de özel anahtarların bulunduğu bir “şifrelenmiş dosya” olduğunu söylemişti. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise sahip olduğunu iddia ettiği binlerce halka açık Bitcoin adresinin bulunduğu şifrelenmiş dosyanın kilidini açmak için özel bir dosyanın kurye ile kendisine ulaştırıldığını ifade etmişti. Son açıklaması Wright’ın özel anahtarlara ulaştığını düşündürse de avukatı durumun sanıldığı gibi olmadığı konusuna açıklık getirti.

Rivero, “Aldığı dosyada özel anahtarlar yok” dedi ve Wright’ın özel anahtarları daha sonraki bir tarihte almasını beklediklerini söyledi. Rivero, özel anahtarların bir bütün olarak ya da parça parça geleceğini söylese de kim tarafından ve ne zaman geleceği konusunda bilgi vermekten kaçındı.

Wright, bir yıldan uzun bir zamandır önemli bir dava ile karşı karşıya. Eski iş ortaklarından Dave Kleiman’ın kardeşi Ira Kleiman, Wright’ın Dave Kleiman ile birlikte Bitcoin’in ilk günlerinde çıkardıkları BTC’leri haksız bir şekilde sahiplendiğini iddia ederek Wright’ın elinde olduğunu iddia ettiği bir milyon BTC’nin (bugünkü fiyatlarla 8 milyar dolar değerinde) yarısını almak için dava açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner