Yükleniyor...
Sponsored

Bitcoin SV Nedir?

Bu rehber içeriğimizde bir Bitcoin fork'u olan Bitcoin SV (BSV) nedir, sorusunu kapsamlı bir şekilde ele aldık.

Bitcoin SV Nedir ve BSV Nedir

Bu rehber içeriğimizde bir Bitcoin fork’u olan Bitcoin SV (BSV) nedir, sorusunu kapsamlı bir şekilde ele aldık.

Kripto para birimi BSV nedir, Bitcoin SV nasıl ortaya çıktı, Bitcoin SV madenciliği, Bitcoin SV neler vadediyor, BSV’nin kurucusu kim, BSV ne işe yarar, Bitcoin SV nasıl satın alınır gibi soruların yanıtları ve daha fazlası rehber içeriğimizde.


BSV/USD Dönüştürücü


BSV/USD Grafiği


Bitcoin SV Nedir?

Geçtiğimiz 1 hafta içerisinde Bitcoin’in 3773 dolar seviyesini görmesi birçok altcoin’de aşağı yönlü harekete yol açtı. Kripto para piyasasının iyice gerilediği bu dönemde Bitcoin Cash içerisinde yaşanan çatallanma sonucunda, kripto para piyasasına yeni bir aktör katıldı; Bitcoin SV. Bitcoin Cash’de önder madencilik şirketlerinden biri olan Coin Geek tarafından ortaya çıkarılan Bitcoin SV, Satoshi Vizyon’unu kendine misyon edinmişti ve ismini de buradan almıştır.

Bitcoin SV Nasıl Ortaya Çıktı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Cash’in yerini geri almak için başlayan savaşta Bitcoin ABC ve Bitcoin SV’nin karşılıklı satış tehditleri ve madencilik için harcadıkları yüklü miktarlar, piyasanın gerilemesine sebep olmakla birlikte Bitcoin SV’ninde aradan sıyrılmasına sebep oldu. Bu madencilik savaşı içerisinde yer almamayı seçen Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile arasında ortaya çıkan piyasa rekabetinde kazanana piyasanın karar vermesi yoluna giderek bu savaştan çekildi. Piyasaya çıkmasıyla beraber 6. sıradan kripto para piyasalarına giriş yapan Bitcoin SV’de dagalanmalar devam ediyor.

Bitcoin SV Madenciliği

Bitcoin Cash’in Blockchain alt yapısının ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan Bitcoin SV’nin madenciliği de Blockchain teknolojisiyle yapılmaktadır. Tıpkı Bitcoin ve diğer altcoinler gibi olan Bitcoin SV madenciliği Coin Geek şirketi tarafından çok yoğun olarak yapılmak da. Arkasında Coin Geek gibi bir şirketi bulunduran Bitcoin SV’nin madencilik işlemlerinin her geçen gün daha da artarak devam etmesini bekliyoruz. Ayrıca Bitcoin gibi, her 4 senede bir alınan ödüllerde yarılanma gerçekleşir ve son Bitcoin SV, 2140 yılında çıkarılması bekleniyor.

Neden Bitcoin Düşerken Bitcoin SV Artıyor?

Son 1 ay içerisinde düşüş trendinde olan bir kripto para piyasasıyla karşı karşıyayız. Bu düşüş trendi de bütün altcoinlerde düşüş meydana gelmesine sebep olmaktadır. Ancak geçtiğimiz ay içerisinde bu düşüş trendine direnç gösteren ve düşüşün aksine önemli bir yükseliş gösteren Bitcoin SV diğer altcoinlerden sıyrılmış durumda. Kripto para borsası uzmanları bu yükselişi Bitcoin SV’nin piyasaya yeni girmesine ve fazlasıyla destek almasına bağlıyor.

Bitcoin SV’ye Yatırım Yapılır mı?

Kendisini gerçek Bitcoin olarak tanıtan Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile olan savaşından her ne kadar zararlı çıksa da sonrasında kaderini piyasanın eline bırakmasıyla müthiş bir yükseliş göstererek piyasanın altını üstüne getirdi diyebiliriz. Bu yükselişiyle birlikte diğer altcoinleri ve hatta Bitcoin’ide etkileyen Bitcoin SV, yeni Bitcoin olma noktasında piyasayı yönlendirici bir rol almış olması gerçekten de Bitcoin’in yerini alabilecek olduğunu göstermektedir.  Bitcoin SV’nin öne sürdüğü varsayımlar ve piyasalarda yol açtığı etki her ne kadar yatırımcıların gözünü korkutmuş olsa da bu Bitcoin SV’ nin yatırım yapılmayacak bir para olduğunu göstermemektedir. Kısa vadede önemli değişiklikler gösterebilecek Bitcoin SV, özellikle şu dönemlerde kısa vadede kazanç sağlayabilecek bir yatırım aracı olabilir.

Bitcoin SV’nin En Düşük ve En Yüksek Değerleri

88 dolar seviyesiyle piyasaya giren Bitcoin SV ufak tefek dalgalanmaların ardından nadir görülen bir yükseliş trendine ulaşmış ve 15 gün içerisinde 232 dolara kadar yükselmiştir. 1 ay sonrasında yine aynı şekilde bu sefer ters yönlü olarak düşüşe geçen Bitcoin SV 37 dolar seviyesini gördükten sonra yine yükselişle 110 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Bir süredir 300 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin SV, tüm zamanların en yüksek seviyesini 441 dolarla görmüştür.

Bitcoin SV Nasıl Alınır

Bitcoin SV, Coinmarketcap, Binance, Huobi Global, Bitfinex gibi borsalardan satın alınabilir. Bitcoin SV alabilmek için ilk olarak Bitcoin SV alım satımına izin veren borsalardan birinde hesap açmanız gerekir. Ardından hesabınızı açtıktan sonra borsaların doğrulama işlemlerini tamamlamanız gerekir. Doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra ise kolayca alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Alım satım işlemleri için BSV/USDT, BSV/KRW, BSV/BTC, BSV/USD, BSV/HUSD, BSV/ETH, BSC/EUR ve daha pek çok işlem çiftinden alım satım yapabilirsiniz.

Bitcoin SV Ağında Oy Verme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Bitcoin SV ağı, iş ispatı kullanan diğer ağlar gibi oy verme işlemlerini hesaplama gücü olarak işlem görür. Yani, oy verme işlemleri, cihazlardaki hesaplama gücüne bağlıdır.

Bitcoin SV Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çatallaşma ne zaman oluştu?

Bitcoin SV çatallaşması, 556.766’ncı blokta 15 kasım 2018’de gerçekleşti.

Bitcoin SV ne anlama geliyor?

Bitcoin SV, ticari işlemler ve bağışlar için kullanılabilir. Sadece itibari para olarak kullanılmayan Bitcoin SV, devletler ve bankalar tarafından engelleme olmadan ticaret ve bağış gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Bitcoin SV’nin değeri var?

Bitcoin SV, anonim, merkezsiz, geri çevrilememesi ve değerini kaybetmemesi birçok alanda değerlenmesini sağladı. Ayrıca işlemlerin dakikalar içinde dünyanın herhangi bir adrese ele geçirilmeden yollanabilir.

Ne kadar Bitcoin SV var? Bitcoin SV’nin arz sınırı ne kadar?

Piyasada şu ana kadar 18.678.252 BSV bulunuyor. Ama toplam arz sınırı Bitcoin’deki (BTC) gibi 21 milyon ile sınırlıdır.

Bitcoin SV ölçeklenebilir mi?

Bir Bitcoin SV bloğu 128 MB’a çıktığı için, kolaylıkla ölçeklenebilir. Ama bunun sonucu olarak ağ çok daha büyük oldu ve veri paylaşımı ve yüklemesi daha da zor hale geldi.

Bitcoin SV vergilendirilebilir mi?

Bitcoin SV normalde vergilendirilemez. Ama eğer Bitcoin SV’lerinizi merkezi borsalarda tutarsanız vergilendirme olasılığı vardır. Özellikle devletlerin merkezi borsalara kullanıcılarının vergi bilgilerini vermeleri istendiği zaman, ülkede işlem yapabilmek için kayıtları vermek zorunda kalabilirler.

Bitcoin SV işlemleri yapmak için kişi doğrulama yapmak gerekir mi?

Birçok merkezi borsa, devletlerin baskısı yüzünden doğrulama işlemi yapar. Ama doğrulama işlemlerine merkezsiz borsalar da katılmıştır. O yüzden çoğu borsa sizin kimliğinizin doğrulamanızı isterken, sadece birkaç borsa böyle bir işlemi alım satım için tabi tutmaz.

Bitcoin SV kurucusu kimlerdir?

Bitcoin SV, Craig Wright ve Calvin Ayre taradından bulundu.

Bitcoin SV, herhangi bir ülkeye ait mi?

Bitcoin SV, yapısı gerektiği için merkezsiz olduğu için herhangi bir ülkede bulunmaz.

Bitcoin SV çalınabilir mi?

Bitcoin SV, normal şartlar altında çalınamaz. Ama eğer merkezi borsada tutmanız durumunda siber saldırılar sonucunda çalınabilir.

Bitcoin SV Ne İşe Yarar?

Bitcoin SV, paranızın değerini koruması ve işlemlerde hızlı ve düşük ücret ödemenizi sağlar. Ayrıca 21 milyon arz sınırı ile beraber değerinizin tamamen korunmasına olanak tanır.

Bitcoin SV Haberlerini Nereden Takip Edebilirim?

Bitcoin SV haberlerini, coinkolik.com üzerinden kripto para haberleri sekmesinden takip edebilirsiniz. Bitcoin SV hakkında gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x