Yükleniyor...

Bitcoin ve Ethereum Ağlarında Ağ Aktivitesi Azaldı

CryptoBriefing'in haberine göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ağ aktivitelerinin giderek azalması, bu iki majör coin için düşüş sinyalleri veriyor.

Bitcoin ve Ethereum Aglarina Ilginin Azalmasi Sorun Olabilir 1

CryptoBriefing’in haberine göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ağ aktivitelerinin giderek azalması, bu iki majör coin için düşüş sinyalleri veriyor.

Son zamanlarda düşüş yönlü ilerleyen kripto piyasasında, BTC balinaları yoğun satış işlemi gerçekleştirdi. İnsanların borsalardan çıkması ayı piyasasını da beraberinde getirdi. Ayrıca Ethereum, Merge güncellemesine rağmen düşüşünü engelleyemedi. İki majör coin’e azalan ilgi, satış riskini de masaya koyuyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Geri Çekiliyor

Yaşanan satış yoğunluğunun getirdiği volatilite, kripto piyasalarını olumsuz etkiledi. Son 24 saatte yaklaşık 160 milyon dolardan fazla tasfiyeler gerçekleşti. Bitcoin ve Ethereum bu düşüşlerin neticesinde destek seviyelerini test ediyor.

BTC ve ETH gibi piyasaya yön veren coin’lerde yaşanılan kötü gidişat, tüm kripto para piyasasını etkiliyor. İki majör, ağ yoğunluğunda azalma yaşanmaya başladı. Kullanıcıların ilgisini yavaş yavaş kaybeden coin’lerin düşüş yaşanabileceği iddia edildi.

BTC ağında gerçekleşen işlemlerde, güncel fiyat hareketlerinde insanların güveni giderek azalıyor. Geçtiğimiz günlerde büyük balinalar, yaklaşık 950 milyon dolarlık BTC sattı. Yapılan işlemlerin geçmişi, BTC’nin talep metriklerinin azaldığını işaret etti. Yaklaşık 1.26 milyon adet cüzdan, ortalama 19 bin dolar fiyatla 685 bin adet BTC aldı.

BTC ve ETH Düşmeye Devam Edecek mi?

Son düşüşlerin destek seviyelerini yıpratması öne çıkarken, BTC tarafında yaşanılacak sonraki satış baskısının 16 bin dolara kadar düşüş getireceği iddia ediliyor. Analize göre, karamsar havanın bitmesi için BTC’nin hızlı bir şekilde 19 bin bandına ulaşması gerekiyor.

CryptoBriefing’e göre, ETH tarafında da işler olumlu gitmiyor. Son 24 saatte büyük bir düşüş yaşayan majör coin, fiyat oynaklığı yaşadı. Piyasa değerinde 150 puan kayıp yaşarken, oluşturulan ETH adreslerinde de geri çekilmeler yaşandı. Analize göre, ağ aktivitelerinde gerçekleşen talep azalması fiyat düşüşünü de getirebilir.

CryptoBriefing’e göre, daha fazla satış baskısının gelmesi, ETH fiyatını 1180 dolara çekebilir, destek seviyelerinin çalışmaması ise majör coin’i 1000 dolarla yüzleştirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner