Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve XRP’den Üstün 10 Kripto Para Açıklandı!

Kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, bu 10 kripto para biriminin artık teknolojik olarak Bitcoin ve XRP'den üstün olduğunu söylüyor.

Bitcoin ve XRPden Ustun 10 Kripto Para Varligi Aciklandi Listede Neler Var

Kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, bu 10 kripto para biriminin artık teknolojik olarak Bitcoin ve XRP’den üstün olduğunu söylüyor.

Mali derecelendirme kuruluşu teknoloji, benimsenme, yatırım riski ve piyasa ivmesi gibi kategorilerde her kripto para varlık için benzersiz bir model inşa etti.

ABD merkezli analiz firmasına göre; Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Fantom (FTM) ve Cosmos (ATOM) teknoloji açısından en iyi dört kripto para varlığıdır. Holo (HOT), Ethereum (ETH), Iota (IOTA), Bitshares (BTS), Grin (GRIN) ve Nexus (NXS) da, Weiss’ten “iyi” notu aldı. Bu arada, Bitcoin (BTC) ve XRP de “Orta” notlar aldı.

Bitcoin’in Notu Çok Yüksek Değil, XRP Sınıfta Kaldı

Benimsenme söz konusu olduğunda, Ethereum “A” derecesiyle modele liderlik ediyor. Bitcoin, “A-” benimsenme derecesi ile ikinci sırada geliyor. XRP, Stellar (XLM), Litecoin (LTC), Dash (DASH) ve Tezos’un tümü ise “B” benimseme notu aldı.

Genel derecelendirmeye gelince; Bitcoin, Ethereum ile bağlı ve her iki kripto para birimi de “B+” derecesini alıyor. XRP, Stellar, Litecoin ve Tezos, “B-” notunu yakından takip ediyor.

Bu arada Weiss Crypto, kripto para piyasalarının fiyat hareketlerini de yakından izliyor. Bir blog gönderisinde analist Juan Villaverde, kripto para varlıklarının geçtiğimiz haftalarda sert bir şekilde düştükten sonra iyileşme belirtileri gösterdiğini söyledi.

Villaverde’ye göre, bu ayın başındaki düşük seviyelerin, kripto para piyasalarının yıl sona ermeden önce bir boğa rallisine hazırlık için bir temel oluşturduğunun bir işareti olması olası.

Villaverde, Bitcoin’e gelince, varlığın açık ara pazar lideri olmaya devam ettiğini söylüyor.

“Sık sık söylediğimiz gibi, bu sürdürülebilir bir kripto para boğa piyasası için kritiktir çünkü Bitcoin, çoğu kişi için merkez bankası tarafından takip edilen yaygın varlık fiyatı enflasyon politikalarından sığınmak istediklerinde başvurulacak bir varlıktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner