Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) 12.000 Dolar Seviyesine Yolculuk Ne Zaman Başlıyor?

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, geçtiğimiz gün boyunca artan satış baskısıyla karşı karşıya kaldı ve ayılar BTC'nin kontrolünü yeniden ele geçirmeye başladı.

Bitcoinde BTC 12.000 Dolar Seviyesine Yolculuk Ne Zaman Basliyor

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, geçtiğimiz gün boyunca artan satış baskısıyla karşı karşıya kaldı ve ayılar BTC’nin kontrolünü yeniden ele geçirmeye başladı. Bu, tüm kripto piyasasına şok dalgaları göndererek birçok token’ın daha da düşmesine neden oldu.

Analistler artık tüm pazarın yakın vadede daha fazla zarar görebilecek şekilde iyi konumlandırılabileceğine dikkat çekiyor. Bir trader, BTC’nin 9.000 dolarlık bölgede bir “birikim aralığına” doğru sarsılmasının bir olasılık olduğuna dikkat çekiyor.Bununla birlikte aynı trader yakın vadede 12.600 $ ‘a yükselmenin hala yakın olabileceğine inanıyor.

Bitcoin, fiyatı 10.600 dolar aralığında olduğu için bazı yüksek satış baskısıyla karşı karşıya.

Dün, boğalar varlığı 10.800 $ ‘lık yüksek seviyelere çıkardıklarında, kısa vadeli trendinin kontrolünü ele geçirmeye çalıştılar. Burası fiyatının durmaya başladığı ve nihayetinde onu 10.600 $ ‘a düşüren bir reddedilme ile karşı karşıya kaldığı yerdir denebilir.

Bir analist, Bitcoin’in yakın vadede nereye yönelebileceği konusundaki düşüncelerini paylaşırken, kısa vadeli bir türbülans beklemesine rağmen, orta vadede hala yükselmesini beklediğini açıkladı.

Konsolidasyon Aşaması Devam Ederken, Bitcoin Zayıflık İşaretleri Gösteriyor

Yazım sırasında, Bitcoin 10.650 dolarlık bugünkü fiyatın hemen altında %1 aşağısında işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü yerdedir.Ancak dün, kripto, kısa vadeli görünümüne ciddi bir darbe vuran 10.800 $ ‘da şiddetli bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı.

btc usd

Mevcut işlem aralığı 10.500 $ ile 10.800 $ arasındadır. Bu seviyelerden hangisinin ilk önce sıkı bir şekilde üstüne veya altına kırıldığı, yatırımcılara kısa vadeli görünümü hakkında önemli bilgiler sağlamalıdır.

BTC’nin Piyasa Yapısı 12.600 Dolara Doğru Hareket Etmeye Hazır Olduğunu Gösteriyor 

Bir analist, Bitcoin’in yakın vadede nereye yönelebileceği konusundaki düşüncelerini paylaşırken, yine de orta vadede 12.600 dolara doğru bir hareketin yakın olduğuna inandığını açıkladı.

Önce 9.000 dolarlık bölge içinde bir “birikim aralığı” girebileceğini not ediyor.

“BTC Aylık Görünümü: Aylık kapanışa bağlı olarak, sonunda 12.500 $ ‘ın üzerine çıkmadan önce 9000 aralığında bir tür birikim görüyoruz ve bu anahtar seviyeyi ters çeviriyoruz … 12.600 $ önümüzdeki 6 ay içinde bir noktada kırılacak ve ben yeni ATH’ler gördüğümüzü düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner