Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Büyük Planın Bir Parçası mı? Ünlü Yazardan Çarpıcı Çıkış

BuildDirect'in en çok satan yazarı ve kurucu ortağı Jeff Booth, tüm para birimlerinin Bitcoin'e sabitleneceği bir noktaya gelebileceğini söylüyor.

Bitcoin BTC Buyuk Planin Bir Parcasi mi Unlu Yazardan Carpici Cikis

BuildDirect’in en çok satan yazarı ve kurucu ortağı Jeff Booth, tüm para birimlerinin Bitcoin’e sabitleneceği bir noktaya gelebileceğini söylüyor.

Cambridge House International ile bir röportajda Price of Tomorrow yazarı Booth, bir numaralı kripto para biriminin yükselip paranın kralı haline geleceği bir senaryoyu anlatıyor.

“Hükümet ‘Nakitinizi değersiz hale getireceğiz’ diyor. Nüfusun neden arttığını düşünüyorsunuz? Para birimlerini yok eden hükümetlerin politikalarından değer korumasının peşindeler. 

Birkaç farklı şekilde olabilir, ancak oyunun sonunda para birimlerinin Bitcoin’e sabitleneceğini düşünüyorum.”

Booth ayrıca, verimlilik yaratma ve fiyatları düşürme şekli nedeniyle teknolojinin ilerlemesinin doğası gereği deflasyona neden olduğunu açıklıyor. Booth’a göre teknolojinin deflasyonist doğası, hükümetlerin gevşek para politikalarından doğan enflasyonist güçlerle doğrudan çelişiyor ve bu, iki fenomen arasında bir savaşı teşvik ediyor.

“Birbiriyle yarışan iki dev güç ve teknoloji para basımına karşı kazanacak.”

İkinci Dünya Savaşı’nda altının mültecileri nasıl kurtaramadığına değinen Booth, Bitcoin’in bir felaket durumunda çok daha güvenli olduğunu söylüyor.

“İkinci Dünya Savaşı’na dönersek, insanlar mülteci olarak kaçmaya çalışırken giysilerine altın dikerler ve giysilerindeki altın yüzünden boğulurlardı. Bugün servetinizi korumak için Bitcoin ile herhangi bir yere gidebileceğinizden; çok daha etkili bir yoldur. Dolayısıyla, güvenlik nedenleriyle Bitcoin’in tek başına taşınabilirliği çok önemli hale gelir. Bu bir cankurtaran botu diyebiliriz.”

Booth ayrıca, Bitcoin’e dayalı küresel bir finansal sistemin halen masada olduğunu vurguluyor.

“Tarih altın taraftarlarının yanında, ancak Bitcoin’in nasıl tasarlandığını görürseniz ve Bitcoin’in rezerv para birimi olma olasılığı yüksekse, gelecek teknoloji çok hızlı ilerliyor demektir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner