Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Yükselişinin Önündeki Engeller Neler?

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 350 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde toparlanmaya çalışıyor.

ethereumun onundeki engeller

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 350 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde toparlanmaya çalışıyor. ETH fiyatının 362 dolar seviyesine çıkması durumunda yükseliş hız kazanacaktır.

ETH fiyatı ilk olarak 310 dolar ila 315 dolarlık destek bölgesinden iyi bir iyileşme dalgası başlattı.  4 saatlik ETH / USD grafiğinde (Kraken üzerinden veri akışı) 352 dolar seviyesine yakın destekte oluşan önemli bir yükselen kanal var. Parite, 362 dolar ve 100 SMA’nın (H4) üzerine yerleşirse yükseliş hız kazanacaktır.

Ethereum Fiyat Artışı Yükseliş Momentumu

Geçtiğimiz hafta Ethereum, ABD doları karşısında 300 dolarlık destek bölgesinin üzerinde sabit kaldı. ETH fiyatı 313 dolara kadar düştü ve son zamanlarda 330 dolarlık direncinin üzerinde istikrarlı bir toparlanma dalgası başlattı.

ethereum grafik

Ethereum’da, 394 dolardan 313 dolara yükselen, aşağı doğru hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. ETH, şu anda 350 dolarlık direncin ve 100 SMA’ın (4H) üzerinde işlem görüyor. Ancak, 362 dolar seviyesine yakın bir yerde güçlü bir direnç ile karşı karşıya.

Ethereum’da (ETH) Potansiyel Olumsuzluklar Neler?

Ethereum 362 dolarlık direnç bölgesini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. İlk destek, 352 dolarlık kanal desteğine yakın.

352 dolarlık kanal desteğinin altında olumsuz bir kırılma olması durumunda, 345 dolarlık destek bölgesine doğru düşüş riski mevcut. Daha fazla kayıp, mevcut yükseliş dalgasını ortadan kaldırabilir ve Ethereum 315 dolar seviyesini yeniden ziyaret edebilir.

Teknik Göstergeler

4 saat MACD – ETH / USD için MACD, yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.

4 saatlik RSI – ETH / USD için RSI 50 seviyesinin oldukça üzerinde.

Ana Destek Seviyesi – 345 ABD Doları

Ana Direnç Seviyesi: 362 ABD Doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner