Yükleniyor...

Bitcoin öncülük etti: Memecoin’ler doğrudan gaza bastı!

64 bin 500 dolardan bu yana yukarı yönlü fiyatlayan Bitcoin (BTC) memecoin'lerdeki yükselişin önünü açtı.

memecoin altcoinleri

64 bin 500 dolardan bu yana yukarı yönlü fiyatlayan Bitcoin (BTC) memecoin’lerdeki yükselişin önünü açtı.

Geçtiğimiz günlerde düzeltme vererek 64.500 dolara gevşeyen Bitcoin, altcoin piyasasında büyük bir düşüşe neden olmuştu. Daha sonrasında ise toparlanma aşamasına geçen kripto paraların lideri, 69.000 doların üzerine atarak biraz da olsa altcoin’lere güç kattı. Pek çok altcoin yüzde 10’a yakın artış kaydederken bu projelerin genellikle şaka amaçlı projelein olması ise gözlerden kaçmadı.

memecoin kripto

Memecoin tutukunları yeniden kendisini gösterdi!

Son dönemin en iyi trendleri arasında yer alan memecoin’ler, piyasanın yükselişe geçmesiyle birlitke kendisini tekrardan kanıtladı. CoinMarketCap‘e göre son 24 saatte “En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesinin ilk 10 sırasında dört tane eğlence amaçlü üretilen kripto para yer alıyor.

Listenin üçüncü sırasında yüzde 9,56’lık artışla Solana ekosisteminin parlayan yıldızı dogwifhat (WIF) yer aldı. Sekizinci sıraya yüzde 7,83’lük yükseliş kaydeden Dogecoin (DOGE) yerleşti. Dokuzuncı sıranın sahibi yüzde 7,05’lik yükselişiyle Pepe (PEPE) olurken onun sıraya yüzde 5,30’luk artışla Floki (FLOKI) oturdu.

BTC’nin yükseliş eğilimi göstermesiyle hareketlenen bu trend, pek çok kripto yatırımcısı tarafından yakından takip ediliyor. Diğer projelere göre daha büyük kazanç fırsatları sunması memecoin kategorisini haliyle daha fazla ön plana çıkarıyor. Kripto endüstrsinini en eski trendlerinden olan bu alan, özellikle de 2024 boğasında adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner