Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselmeye Hazırlanıyor: İşte 5 Neden

Bitcoin (BTC) şu ana kadar 2020 yılı içinde oldukça güçlü görünüyor.

Bitcoinin Yükselmeye Hazırlanmasının 5 Nedeni

Bitcoin (BTC) şu ana kadar 2020 yılı içinde oldukça güçlü görünüyor. Peki 2020, yeni zirvelerin aşılacağı bir yıl olabilir mi? Yaşananlara göre, bu giderek daha muhtemel görünüyor.

2020 Bitcoin’in yılı olabilir. Birçok analist, pazarın temelleri ve teknik göstergelerin lider kripto para birimi için güçlü bir performans getireceğini söylüyor. Bitcoin’in yükselişi için mükemmel bir fırtına yaratabilecek birkaç faktör var.

1. Bitcoin Halving’i

Bitcoin’in 2020’deki yükselişi için diğer olası katalizörlere bakmadan önce, en önemli konu hakkında konuşalım: Halving. Evet, bu yıl Bitcoin halving’i gerçekleşecek. Olay mayıs ayında gerçekleşecek ve tarihsel olarak önceki halving’lerde fiyatta bir artış yaşandı. Bununla birlikte, önceki yarıların çoğu yarılanma olayından sonra daha önemli kazanımlar gördü. Bu, Bitcoin’in bu yıl özellikle güçlü bir şekilde kapanacağını gösteriyor. Yarılanma, bu yıl Bitcoin için en önemli boğa olayı olmaya devam ediyor.

2. Küresel Borç Rekor Seviyeye Ulaştı

Küresel borçlar son yirmi yılda patladı ve geçen yıl önceki tüm kayıtların üzerine çıktı. 2019 yılı sonunda, küresel borcun ABD ve Çin liderliğindeki 250 trilyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu tür sürdürülemez seviyeler, bugünün fiat sistemiyle ilgili derin problemlere işaret ediyor. Bununla birlikte, kaçak borç sistemimiz de Bitcoin için net bir durum ortaya koymaktadır. Deflasyonist bir para birimi olarak, fiat’ın kullanımları ve kötüye kullanımları ve borç finansmanı eğilimine yenik düşemez. Borç ne kadar derin olursa, Bitcoin kullanımı da o kadar netleşir.

3. Nakit Yasakları Yaygınlaşacak

Genellikle “dijital para” olarak adlandırılan BTC bize merkezi olmayan bir alternatif sunuyor. Son zamanlarda nakit işlemlere getirilen kısıtlamalarla, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine doğru önemli bir geçiş gördük. En göze çarpan örneklerden biri, olağanüstü halin nakit çekimine engel olduğu Lübnan’dır. Etkili bir kontrol biçiminde, hükümetler genel olarak nakitten şüpheleniyorlar ve buna karşılık özel cüzdanları kontrol etmeye çalışıyorlar. Bitcoin, insanların bu durumdan sıyrılmasını sağlayacak en önemli etmen.

4. Bankalar Güçlerini Kötüye Kullanmaya Devam Ediyor

Geçen yıl merkez bankalarının ekonomiyi ayakta tutmak için pompaladığı para miktarında belirgin bir artış görülmüştür. Tüm bunlar Çin Halk Bankası‘nın son zamanlarda yaptıklarıyla karşılaştırıldığında daha da kötüleşti. Koronavirüs endişelerine yanıt olarak, banka ekonomik sıkıntıları hafifletmek için yaklaşık 1.2 trilyon yuan bastı. Bu, Bitcoin’in tüm piyasa değerinden daha fazlası. Merkez bankalarının kaçak politikaları, Bitcoin’in daha çok tercih edilmesini sağlayacak unsurlardan birisi.

5. Bitcoin İçin Tarihsel Trendler

Tarihsel olarak, Bitcoin her dört yıllık yarılanma döngüsünün üçüncü yılı civarında dibi bulmuştur. Varlık tarihindeki ilk 4 yıllık döngüde yüzde 13.378 artış gösterdi. İkinci döngüde ise yüzde 12,160 artış gösterdi. Soru, Bitcoin bu döngüde ne kadar yükselecek.  Tarihsel emsal bu nedenle yükseliş momentumu için güçlü bir durum ortaya koymaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner