Yükleniyor...

Bitcoin’de Ayı Trendi Bitti mi?

Küresel piyasa analisti Alex Krüger’e göre, Bitcoin’in ayı trendi ani ve yoğun ralli sonrasında teknik olarak sona erdi.

BTC bullrun

Küresel piyasa analisti Alex Krüger’e göre, Bitcoin’in ayı trendi ani ve yoğun ralli sonrasında teknik olarak sona erdi. Bitcoin’in bir gecede 2 bin 500 dolar değerlenmesinin ardından Krüger şu ifadeleri kullandı: “Teknik olarak, BTC ayı eğilimi sona ermiştir. Temel olarak, pazar son iki ayda daha da kötüleşti. Madencilerin patlaması muhtemel görünüyor. Bugünün  yüzde 15’lik artışı bence Çin’in haberleriyle açıkça ilgili.”

Bitcoin’in kısa vadeli yukarı hareketi, haftalarca süren durgunluktan sonra olası hedefler olarak düşünülen 6 bin 800 dolar ve 6 bin 300 dolar seviyelerinde temel destek seviyelerinin altında aşağı yönlü bir hareketin önlenmesinde çok önemliydi. Krüger, Bitcoin’in ilerleyen saatlerde daha da yükseleceğini söyledi.

New York Borsası’nın ana şirketi tarafından işletilen düzenlenmiş bir Bitcoin vadeli işlem piyasası olan Bakkt‘ın hacmi 7 bin 500 dolar ila 10 bin dolar arasında gerçekleşen 2 bin 500 dolarlık hareketten sonra 1.179’da yeni bir rekor elde etti. Bakkt’daki her sözleşme 1 BTC’ye eşitt ve bu nedenle, 1.179 günlük 1.179 BTC veya 11.79 milyon dolarlık bir hacme işaret eder. Bu durum, Bakkt büyürken ve nihayetinde akredite ve kurumsal yatırımcılardan gelen talebi doğru bir şekilde yansıtan bir platforma dönüşmesi beklenirken, şu an için, yalnızca küçük bir değişim payını oluşturuyor.

Ayı Trendi Bittiyse, Şimdi Ne Olacak?

Krüger gibi analistlerin durumun Bitcoin için güçlü bir tersine dönme eğilimi gösterdiğini öne sürerken, yatırımcılar kırılmayı onaylamak için tarihsel olarak önemli direnç seviyelerine 8 bin ila 9 bin dolar aralığında bakıyorlar.

Josh Rager, Bitcoin’in 8 bin 374 dolarlık önceki direncin üzerine çıkmasının, uzatılmış bir ralliye yol açabileceğini söyledi. Bir başka yatırımcı, kripto para piyasasının mevcut durumunun bir boğa piyasası olarak tanımlanabileceğini ve boğaların kontrol altına alınmaya devam edeceğini söyledi ve şunu ekledi: “Bugünün BTC fiyat hareketi yeterince hatırlatmaya yetmediyse, tekrar söyleyeyim… Bu bir boğa pazarı ve boğalar istedikleri zaman kontrolü ele alacaklar.”

Altcoin’ler de Yükselişte

Bitcoin’in güçlü yükselişiyle beraber, Ethereum iki saat içinde yüzde 17’lik artışla 161 dolardan 191 dolara yükseldi. XRP‘nin fiyatı da aynı zaman dilimi içinde 0,27 dolardan 0,3 dolara yükseldi. Litecoin‘in fiyatı yüzde 20’nin üzerinde bir kazanç göstererek 49 dolardan 60 dolara yükseldi.

Analistler genel olarak, bir gecede başlayan Bitcoin rallisinin, uzun bir ralli için başlangıç ​​yapmayı ateşlemesinin muhtemel olacağı söyledi. Yine bununla birlikte durumun kısa ila orta vadede tersine dönme potansiyelinde olacağını tahmin ediliyor. Bitcoin fiyatındaki ani yükseliş, Haziran ayından bu yana en düşük seviyeyi gördükten sonra çok önemli bir zamanda geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner