Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) 2017 Yılından Beri Görülmeyen Organik İlgi Artışı Yaşanıyor

Belirsizlik duygusu tüm dünyada finans sektörünü etkilemeye devam ederken, son veriler bu tür belirsizliğin yatırımcıların Bitcoin (BTC) piyasasına girmesini engellemediğini göstermektedir.

Bitcoinde BTC 2017 Yılından Beri Görülmeyen Organik İlgi Artışı Yaşanıyor

Belirsizlik duygusu tüm dünyada finans sektörünü etkilemeye devam ederken, son veriler bu tür belirsizliğin yatırımcıların Bitcoin (BTC) piyasasına girmesini engellemediğini göstermektedir.

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Borsalarında Yeni Kullanıcı Sayısı Artıyor

Kripto araştırma şirketi Glassnode’un en son haftalık verilerine göre, COVID-19 salgınının patlak vermesini takiben küresel krizin başlamasından bu yana, BTC’ye perakende ilgisi sürekli artmaktadır.

Kraken, OKEx, Bitfinex, Paxful ve Luno gibi borsaların hepsi yeni kullanıcılar kaydetmeye devam ederken, Kraken Borsası, yeni kayıtlarda yüzde 83’lük bir artış yaşadı. Ayrıca raporda, Bitcoin’in yatırımcıları arasındaki belirsizlik eksikliğinin belirlenmesi için Entities Net Growth ölçümünün dikkate alındığı bildirildi.

Rapora göre, çeşitli borsalardaki yeni kullanıcı kayıt sayısındaki artışla birlikte, Bitcoin ağı da borsaların büyümesiyle hızlı bir artış kaydederek Mayıs ve Temmuz 2019’da belirlenen yüksek seviyelere ulaştı.

Ayrıca raporda, varlık sayısının Nisan ayında neredeyse üç katına çıktığı görünüyor ve günde 6000 yeni kullanıcı kaydından 17.000 yeni kullanıcı kaydına ulaştığı gözüküyor.

Bununla birlikte, daha önce borsalardan yatırımcıların Bitcoin’lerini çektikleri gözlemlenmişti. Kripto para borsalarında yaşanan hareketlilik, yatırımcıların Bitcoin’lerini hodling niyetle geri çektiği yönündeki spekülasyonlara neden oldu.

Bitcoin Hodl Artıyor

Kripto para araştırmacısı Ari Paul, Bitcoin’e 2017 yılından beri görülmeyen bir organik ilginin arttığını ve arkadaşlarının Bitcoin nasıl alacağını sorduklarını söyledi.

Ekteki grafik, cüzdanlarda tutulan Bitcoin’in enine kesitini resmediyor ve son taşınmasından bu yana geçen zamana göre kategorize ediliyor. Bitcoin HODL dalgaları durma hissini tam olarak doğrulamasa da, ekli veriler yaklaşık 30 gün önce taşınan BTC’lerin o zamandan beri ağda hareket etmediğini gösteriyor.

Birçok kişi Bitcoin’i güvenli bir sığınak olarak görürken, kripto para borsalarının hack saldırılarına karşı hala oldukça savunmasız olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in piyasa değeri hala çok düşüktür ve bu da finans endüstrisinin diğer tarafındaki likidite krizi durumlarında duyarlı olmasını sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner