Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Belirsizlik Sürerken, İki Altcoin %300’ün Üzerinde Değer Kazandı

İki altcoin, kripto para piyasası yatay hareket sergilerken 30 gün içinde %300'ün üzerinde yükselerek dikkatleri üzerine çekti.

bitcoinde btc belirsizlik surerken iki altcoin 300un uzerinde deger kazandi

İki altcoin, kripto para piyasası yatay hareket sergilerken 30 gün içinde %300’ün üzerinde yükselerek dikkatleri üzerine çekti.

Bunlardan ilki, son zamanlarda oldukça popüler olan blokzinciri tabanlı alım satım ve savaş oyunu Axie Infinity (AXS).

CoinGecko’ya göre, oyuncuların “Axies” olarak bilinen yaratıkları toplamasına, yaratmasına, yükseltmesine ve alım satımına izin veren oyun, 10 Haziran’da 4.10 dolardan 10 Temmuz’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.63 dolara kadar yükselerek büyük bir çıkış yakaladı. Altcoin sadece 30 günde %378’in üzerinde yükseliş kaydetti. 

Axie Infinity’nin rallisi, oyunun en yüksek hasılat yapan merkeziyetsiz uygulamaların (DApp’ler) en üst sıralarına yükselmesinin ardından geldi. Blokzinciri analitik platformu Token Terminal’e göre, son 30 gün içinde oyun merkeziyetsiz borsa PancakeSwap (CAKE) tarafından açıklanan kazancın yaklaşık üç katı olan 33.40 milyon dolar gelir elde etti.

bitcoinde btc belirsizlik surerken iki altcoin 300un uzerinde deger kazandi 2
Kaynak: Token Terminal

Çarpıcı bir artış gösteren ikinci altcoin ise Constellation (DAG) protokolü oldu. Proje, geliştiricilerin blokzincirler oluşturmasına, kripto varlıklar basmasına ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan ölçeklenebilir bir dağıtılmış ağ olacak şekilde tasarlanmıştır.

CoinGecko’ya göre DAG, 10 Haziran’da 0.042 dolar seviyesinden işlem görürken son 30 günde %352’nin üzerinde artış göstererek 10 Temmuz’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.19 dolara yükseldi. Altcoin, Constellation’ın Hypergraph ağı üzerine inşa edilen otomatik piyasa yapıcı Lattice Exchange’in piyasaya sürülmesiyle birlikte yükseldi.

Hem AXS hem de DAG geçen ay kapitülasyon yaşarken, piyasaların geneli Bitcoin’in iniş çıkışlarını takip ediyor. Öngörülemeyen ve değişken bir kripto para piyasasında hızla yükselen varlıklar ise hızlı bir şekilde aşağı yönlü düzeltmeye maruz kalabiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner