Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Çanlar Çalıyor: Olumsuz Sinyaller Var

Bitcoin (BTC), BitMEX olayının üzerine geçen hafta güçlü bir düşüş yaşadı.

Bitcoinde BTC Canlar Caliyor Olumsuz Sinyaller Var

Bitcoin (BTC), BitMEX olayının üzerine geçen hafta güçlü bir düşüş yaşadı. Kripto para birimi, 10 bin 900 dolarlık en yüksek seviyeden 10 bin 400 dolar civarına bir gerileme yaşadı. Bu da yaklaşık %5’lik bir düşüşe işaret etti.

Görünüşe göre daha fazla teşvik potansiyeli ve Başkan Donald Trump’ın güvenliği nedeniyle, geleneksel piyasalar düzeldikçe Bitcoin de toparlandı. Fakat dün gece Trump’ın teşvik paketi görüşmelerini seçim sonrasına ertelediğini bildirmesinin ardından BTC yine düşüş yaşadı.

Kripto para birimi önemli kısa vadeli düşüş teknik sinyalleri oluşturduğundan, ne yazık ki daha düşük seviyelere dönebilir. Birbiri ardına gelen pek çok sinyal, kripto para biriminin eğiliminin düşüş yönünde olduğunu gösteriyor. Saf teknik sinyallere ek olarak, kripto para, hafta sonu boyunca olumsuz yönde bir CME vadeli işlemler boşluğu oluşturdu.

Kısa Vadeli Teknik İşaretler Ayı Trendini Gösteriyor

Bitcoin, 10 bin 400 dolar civarında olan son düşük seviyelerden bu yana az da olsa yükseldi. BTC sadece bir gün önce 10 bin 800 dolara doğru utangaç bir hareket gerçekleştirdi. Önde gelen kripto para birimi, BitMEX haberlerinin ardından başka bir düşüşü önlemeye çalışırken şu anda 10 bin 610 dolardan işlem görüyor.

Bir trader’a göre, kripto para bir dizi kısa vadeli teknik sinyal oluşturuyor. İddiasına göre, tespit ettiği beş sinyal var, yani Bitcoin’in daha düşük hareket edeceğini gösteren sinyaller.

Bu olumsuz sinyaller aşağıdaki gibi:

  • Bitcoin, uzun bir ters fitil ile işaretlenmiş bir “ters şemsiye mum çubuğu” (mezertaşı doji) oluşturdu. Bu, bir varlığın girmeye çalıştığı bir aralıktan red yediğinin işaretidir.
  • Tom Demark Sequential formasyonunun 9 mumu. Sıraya göre “9” mumlar genellikle bir trendin dönüm noktasında görülür.
  • Bitcoin, yerel diplerden oluşan yükselen bir üçgenin üst sınırında bir reddedilme geçiriyor.
  • Dört saatlik grafikte Stokastik Göreceli Güç Endeksi ve Fisher Dönüşümü göstergelerinde düşüş kesişimleri. Bu iki gösterge, eğilimin göstergesidir.
  • Bitcoin hafta sonundaki bir yükselişin sonucu olarak olumsuz yönde bir CME vadeli işlemler açığı oluşturdu.

btc 1

Bitcoin’in Direnci

BTC, bu teknik olumsuz belirtilerle karşı karşıya kalsa da, varlık son haftalarda son derece dirençli. Aşağıdaki olumsuz haberlere rağmen Bitcoin sadece ufak gerilemeler yaşadı:

  • ABD Başkanı Donald Trump, Covid-19’a yakalandı.
  • BitMEX, türevler ve kara para aklamayı önleme endişeleri nedeniyle CFTC tarafından suçlandı.
  • KuCoin 200 milyon dolarlık bir hack skandalı yaşadı.

Analistler, BTC’nin bu olaylara rağmen ciddi bir düşüş yaşamamasının, piyasada temel bir teklif olduğuna dair iyi bir işaret olduğunu söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner