Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Neler Oluyor, Fiyatta Güncel Durum Nedir?

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 bin 200 - 9 bin 300 dolar bandında gidip gelirken, analistler farklı farklı yorumlarda bulunuyor.

bitcoin fiyatında sıradaki hedef ne

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 bin 200 – 9 bin 300 dolar bandında gidip gelirken, analistler farklı farklı yorumlarda bulunuyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın vergi indirimi düşüncesinin mahkemeye takılacağı haberinin ardından piyasalarda geri çekilme yaşanmıştı. Bitcoin de bundan nasibini aldı. BTC 9 bin 150 desteğini test etse de şimdi bir toparlanma yaşayarak 9 bin 250 dolar bandına geri döndü. Yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi 9 bin 251 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Popüler analist Crypto Michael, Bitcoin fiyatında herhangi önemli bir durumun olmadığını ifade ederek zaman zaman böyle duraklamalar olabileceğine işaret etti. Michael, şunları söyledi:

“BTC’de özel bir şey yok. Yani, fiyat bir süredir bu aralıkta. Gerçek hareket 8 bin 600 doların altına ya da 10 bin 500 doların üstüne olacak.”

Bitcoin

Analist Aayush Jindal ise BTC’nin 9 bin dolar destek seviyesine tekrar yaklaşabileceğini ifade ediyor. Ona göre tam tersi durumda 9 bin 300 dolar direncinin üzerine çıkmak mümkün. Analist, şu görüşleri sunuyor: “Düzenli bir yükselişten sonra, Bitcoin fiyatı 9 bin 480 ve 9 bin 500 dolar seviyelerinin üzerinde devam etmek için mücadele etti. BTC şu anda daha düşük seviyede düzeltme yaşıyor ve 9 bin 300 doların altında işlem görüyor. Fiyat şu anda 9 bin 150 dolar desteğine yaklaşıyor ve 9 bin 50 ve 9 bin dolar destek seviyelerini tekrar ziyaret edebilir. 9 bin doların altında daha fazla kayıp yaşanırsa, daha fazla olumsuzluk riski vardır. Değilse, fiyatın 9 bin 300 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması muhtemeldir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner