Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) yeni rekor: Bu istatistik çok konuşulur!

Bitcoin ağı, Runes'a artan ilginin etkisiyle yeni bir rekora imza atarak kripto yatırımcılarını şaşırttı.

Analistler, Bitcoin 50.000 dolara yürürken temkinli

Bitcoin ağı, Runes’a artan ilginin etkisiyle yeni bir rekora imza atarak kripto yatırımcılarını şaşırttı.

Bitcoin işlemleri, yarılanmadan sadece üç gün sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 926.842 işleme ulaştı. Glassnode verilerine göre Bitcoin (BTC), 23 Nisan’da günlük 926.000’den fazla işlem gerçekleştirerek Aralık 2023’te ulaşılan önceki en yüksek seviye olan 731.000’i aştı.

Bitcoin btc runes

Yetkili isimlerden Bitcoin’deki rekora yorum geldi!

Rekor günlük işlem sayısı, 20 Nisan’daki Bitcoin halvinginden üç gün sonra gerçekleşti; bu, Bitcoin ağında değiştirilebilir tokenler yayınlamaya yönelik yeni bir protokol olan Bitcoin Runes’un piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi. Runes, Bitcoin’deki işlemlerin aslan payını oluşturuyor ve yüzde 68’i oluşturuyor.

TeraWulf‘un kurucu ortağı ve CEO’su Nazar Khan‘a göre Runes, Bitcoin ağının baskın token standardı olarak kalmasa da Bitcoin’deki blok alanının değerinin bir kanıtıdır.

Bitcoin btc runes2

Khan, vermiş olduğu bir röportajda ​​şunları söyledi:

“Runes ve Ordinaller blok alanının değerini gösteriyor… Bitcoin ağı var olan en merkezi olmayan, güvenli ve sağlam ağdır, dolayısıyla bu blok alanından türetilen kullanım durumları ve değerler olacaktır.”

Rekor işlem sayısına rağmen Bitcoin fiyatı 64.000 doların biraz üzerinde baskı altında kalmayı sürdürüyor. CoinMarketCap verilerine göre dünyanın ilk kripto para birimi aylık grafikte %9’un üzerinde düşüş yaşadı .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner