Yükleniyor...

Bitcoin’de Hashrate, Mart Ayı Öncesi Seviyesine Döndü

Bitcoin’de hashrate mart ayında yaşanan Kara Perşembe’den önceki seviyelere geri döndüğü için Bitcoin (BTC) yeni bir iyileşme işareti yakaladı.

bitcoin hashrate

Bitcoin’de hashrate mart ayında yaşanan Kara Perşembe’den önceki seviyelere geri döndüğü için Bitcoin (BTC) yeni bir iyileşme işareti yakaladı. Blockchain izleme kaynağından elde edilen verilere göre, 15 Nisan itibariyle Bitcoin’in 7 günlük ortalama hashrate’i saniyede 114 kentilyon hash’e (h/s) ulaştı.  Ağ, bu seviyeyi en son 2 Mart’ta görmüştü. Ortalama hashrate bu tarihten sonra yükselmeye devam etse de, 13 Mart’taki “Kara Perşembe”de durdu.

Hashrate, madencilerin Bitcoin işlemlerini gerçekleştirmek için harcadıkları işlem gücünü ifade eder. Bu oran ne kadar yüksek olursa, ağın kötü niyetli bir saldırıya karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Destansı Olacak

Gerçekte hashrate, merkezi olmayan ağın gerçek yapısının kesin terimlerle tespit edilmesi imkansız olduğundan, bir tahmini temsil etmektedir. Bununla birlikte, güçlü bir hashrate oranı, analistlerin umutla konuşmasını sağladı. Örneğin RT sunucusu Max Keiser sık ​​sık Bitcoin fiyatındaki sıçramaların benzer hashrate hareketlerini takip etme eğiliminde olduğunu savundu. 13 Mart’ta BTC/USD borsalarda yaklaşık 3 bin 700 dolara düştüğünde, karma oranı 100 kentilyonun h/s altına düştü. Daha sonra, Bitcoin madenciliğinde yaşanan yüzde 16’lık iyileşme, dengeyi ve toparlanmayı arttırdı.

Bu arada analist Plan B, bir sonraki zorluk ayarlamasının yüzde 10 civarında destansı bir yükseliş göreceğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner