Yükleniyor...

Bitcoin için ralli beklentisi: Akümüle süreci bitti mi?

Bitcoin şu anda en uzun konsolidasyon döneminde fiyatlıyor, fakat trader'lara göre konsolidasyon süreci kadar uzun olursa, yükseliş de o kadar büyük olacak.

bitcoin grafik btc guncel

Bitcoin şu anda en uzun konsolidasyon döneminde fiyatlıyor, fakat trader’lara göre konsolidasyon süreci kadar uzun olursa, yükseliş de o kadar büyük olacak.

Bitcoin, 92 gündür en uzun konsolidasyon dönemini yaşıyor ve analistler bu uzun süreli istikrarın BTC’yi “büyük bir yukarı yönlü ralli” için hazırlayabileceği görüşünde. Ünlü analist Daan Crypto Trades, 11 Haziran tarihli bir X paylaşımında “Genel olarak, bir konsolidasyon ne kadar uzun sürerse, sonrasındaki yükseliş o kadar büyük olur” dedi.

“Fiyat bu konsolidasyon aralığından çıktığında, büyük bir yukarı yönlü ralliye tanık olacağız” şeklinde ifadelerini bildiren analist Mag, önceki döngülerde ATH’yi getiren daha kısa konsolidasyon dönemleriyle karşılaşıldığını vurguladı.

Bitcoin’in 2020’deki halvinginden sonraki döngüde, BTC yükselişten önce 21 günlük bir konsolidasyon dönemi yaşanmış ve sonunda Kasım 2021’de 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

bitcoin kripto btc

Bitcoin’deki birikim, ATH için beklentileri artırıyor

Bu yılın verileri, BTC’nin 13 Mart’ta ya da 92 gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaşmasından bu yana bir konsolidasyon aşamasında olduğunu ortaya koyor.

Konsolidasyon dönemleri, Bitcoin’deki volatilitenin normalden daha düşük olduğu zamanları ifade ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri Bitcoin yüzde 26’lık bir aralıkta fiyatladı ve 2 Mayıs’ta kısa bir süreliğine 58.253 dolara kadar düşüş yaşadı.

Kripto analistleri tarafından yapılan önceki tahminler, konsolidasyon döneminin en az Eylül hatta Ekim ayına kadar uzayabileceği şeklinde.

16 Mayıs’ta Cointelegraph, Capriole Investments kurucusu Charles Edwards’ın, hisse senedi ve kripto döngüsünün yanı sıra Bitcoin onchain verilerinin, Bitcoin’in fiyatının dört ila beş ay boyunca konsolide olabileceğini öne sürdüğünü paylaşmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner