Yükleniyor...

Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor

Geçen haftalarda takip ettiğimiz 28,200 direnci kırıldıktan sonra Bitcoin’in negatif bir yola gireceğinden bahsetmiştim ve maalesef bir süredir de öyle ilerliyor.

bitcoin analiz

Geçen haftalarda takip ettiğimiz 28,200 direnci kırıldıktan sonra Bitcoin’in negatif bir yola gireceğinden bahsetmiştim ve maalesef bir süredir de öyle ilerliyor. 

1 1

Bitcoin/USD tarafında grafik maalesef bu şekilde tek bakışta bir negatiflik olduğunu görebiliyoruz. Trend desteğinin kırılması, Chikou’nun kaybedilmesi ve kumo’yu direnç haline getirmesi… Şu an bu grafikte görebileceğimiz tek destek tenkan (noktalı mavi çizgi) ve orası da kaybedilirse sırasıyla 24-20k diye destekleri hedefleyecektir diye düşünüyorum.

2 1

Günlük Bitcoin grafiğinde de aynı şekilde negatiflik karşımıza çıkıyor. Chikou kaybedildi, kuma kaybedildi.. Burada da bir pozitiflik yok maalesef ancak ani bir yükseliş gelirse de 27.9 direnç olarak çalışacaktır burası chikou ve kumo’nun kaybedildiği seviye ve retest mümkündür ancak ana yönüm artık aşağı.

3 1

Bitcoin h4 grafiği dün kumo direncini kazanmaya çalışıyordu ancak kazanamadı ve h4 grafikte negatifleşti. Şu an 26.1 seviyesi direnç olarak takip ediliyor. 25.5-25.8 seviyesinde bir alım emri görüyoruz o seviyelere düşüp tepki alabileceğini ancak 26.1’in ötesine gidemeyeceğini düşünüyorum. 

GRAYSCALE

Grafikler bu şekilde negatif ancak piyasalar Grayscale ETF davasının sonucunu ve diğer ETF kararlarını beklemeye devam ediyor. Net bir tarihi yok ancak günler sonra açıklanması bekleniyor ve bu da piyasanın yönünü kesinlikle değiştirecek kadar önemli bir karardır. Ertelenmesi/Reddedilmesi halinde fiyat grafikleri takip eder yani negatifliği ancak kabul edilmesi halinde bir fomo başlayabilir. Sadece grafik yorumlayacaksak, ben negatifim.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x