Yükleniyor...

Bitcoin’den (BTC) Yeni ATH’ler: Yatırımcılar Piyasaya Hücum Ediyor!

Kripto para araştırma şirketi Glassnode, Bitcoin’in on-chain metriklerinde yeni ATH'lere ulaşıldığını bildirdi.

Bitcoin’den BTC Yeni ATH’ler Yatırımcılar Piyasaya Hücum Ediyor

Kripto para araştırma şirketi Glassnode, Bitcoin’in on-chain metriklerinde yeni ATH’lere ulaşıldığını bildirdi. Ayrıca şirket, bu metriklerin yeni yatırımcıların piyasaya girdiğini de gösterdiğini vurguluyor.

Glassnode: Bitcoin’in On-Chain Metrikleri Yeni ATH’ler Kaydediyor!

Glassnode tarafından paylaşılan verilerde, Bitcoin cüzdanlarıyla ilgili metriklerde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıldığı görülüyor. Bu arada borsalardaki BTC mevduatı sayısı önemli ölçüde düştü. Glassnode, 0,1 BTC’den daha fazla kripto para içeren adreslerin sayısının, daha önce ulaşılan 3.128.826 ATH’ye kıyasla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.129.868’e yükseldiğini bildirdi.

Sıfır olmayan BTC cüzdanlarının sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Cumartesi günü görülen 30.428.607 rakamına kıyasla 30.435.872 ile ATH’ye ulaştı. Veriler, yeni kullanıcıların ilk BTC’lerini almaya devam ettiğini ve diğer bireysel yatırımcıların mevcut BTC mevduatlarını artırdığını gösteriyor. Yatırımcılar, ekonomik temellerin BTC’nin yükselişi için uygun olduğuna inanıyor. Çünkü 11 Mayıs’ta günlük çıkarılan Bitcoin miktarı yarı yarıya azaldı ve tarihi halving olayı gerçekleşti.

Borsalardaki BTC Mevduatı Sayısı 3 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

Ayrıca FED’in, Çin salgınının yol açtığı kriz sonrasında ekonomiyi desteklemek için aldığı önlemler, kripto topluluğundaki birçok kişinin Bitcoin fiyatında devasa bir hareket beklemesine neden oldu. FED tarafından Mart ayından bu yana basılan ABD doları miktarı zaten altı trilyonu aştı. Glassnode tarafından paylaşılan veriler, borsalardaki BTC mevduatı sayısının 3 ayın en düşük seviyesine düştüğünü de ortaya koyuyor. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı, daha fazla insan Bitcoin’lerini ticaret yapmak veya saldırıya uğrama riski taşıyan bir borsada tutmak yerine donanım veya sıcak cüzdanlarda saklamak istiyor.

Merkezi borsalar, John McAfee gibi birçok kripto topluluğu üyesi tarafından uzun süredir eleştiriliyor. Merkezi borsaların güvenilmez olduğuna dair sözlerini desteklemek için John McAfee, geçen yıl Kasım ayında kendi merkezi olmayan borsasını (McAfeeDEX) başlattı. İki yıl önce, Vitalik Buterin de merkezi borsaların sonunda yok olacağını öne sürdü. Binance ise merkezi kripto para borsalarına güvenmeyen kullanıcıları için ekibinin Binance DEX’i başlattığını itiraf etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner