Yükleniyor...

Bitcoin’den Pasif Gelir Elde Etmenin En İyi Yolu: DeFi

Birçoğunun hayali, çok az çaba harcayarak hatta hiç çaba harcamayarak para kazanmaktır.

defiii

Birçoğunun hayali, çok az çaba harcayarak hatta hiç çaba harcamayarak para kazanmaktır.

Teknik girişimci, yazar ve Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos; Bitcoin ile pasif gelir elde etmenin en iyi yolunu açıkladı. Ancak bu yol elbette bazı riskler taşıyor.

En iyi yol olarak yaptığı bir açıklamada, bugün kripto para alanında kullanılan en popüler terimden; yani DeFi’den (merkeziyetsiz finans) bahsetti.

DeFi, Ethereum blok zincirinde çalışan yeni bankalar yaratarak ve genellikle bankalarda görülen aracılara olan ihtiyacı azaltarak, geleneksel bankacılık hizmetlerinde devrim yaratmaya çalışıyor. Buradaki fikir, tipik olarak bu tür hizmetlere erişimi olmayanlar da dahil olmak üzere herkesin ödünç alabileceği, ödünç verebileceği ve tasarruf sağlayabileceğidir.

Antonopoulos, DeFi aracılığıyla “sermayenizi işe koyabileceğinizi” açıkladı. Özellikle, Bitcoin ile borç vermek ve faiz çekmek için bir DeFi platformu kullanabilirsiniz- MakerDAO bunu yapmak için en iyi platformdur.

MakerDAO ikinci en büyük DeFi platformudur. MKR ve DAI olmak üzere iki token’ı vardır. MakerDAO’ya kredi verildiğinde DAI yaratılır. Kullanıcıların ödünç aldığı ve geri ödediği bir para birimidir. Antonopoulos şöyle diyor:

“Pasif gelir, sermayenizi bir işe koyduğunuz zamandır ve bu bazı riskler taşır.”

“Başka bir seçenek de DeFi sözleşmesi kullanmak. Burada Bitcoin’inizi Ether’e veya doğrudan DAI’ye dönüştürebilir ve bu DAI’yi ödünç verebileceğiniz bir platforma yerleştirebilirsiniz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner