Yükleniyor...

Bestseller Yazarı Robert Kiyosaki: “FED Öldü, Bitcoin (BTC) Gerçek Para”

Bitcoin'e katılmakta hala tereddüt eden birçok yatırımcı var.

kiyosaki 2

Bitcoin’e katılmakta hala tereddüt eden birçok yatırımcı var. Kripto para birimlerinde yatırımcı olmak zordur, zira Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini alanlara peşinen suçlu muamelesi yapanlar bile vardır.

Ancak önde gelen bir finansal eğitimci ve girişimci; Bitcoin, gümüş ve altın sahibi olmanın akıllıca bir karar olduğunu söylüyor. Bestseller yazarı Robert Kiyosaki’den bahsediyoruz.

Robert Kiyosaki: “Altın, Gümüş ve Bitcoin’e Evet”

Amerikalı bir girişimci ve bestseller olan ‘Zengin Baba, Yoksul Baba’ kitabının yazarı Robert Kiyosaki’ye göre ‘Zengin Baba’ yani ‘Federal Rezerv’ öldü.

Yazar; ‘zombi şirketler’ olarak adlandırdığı şirketlerin borçlarının 900 milyar dolara yükseldiğini belirtti. Kiyosaki, ‘zombilerin’ borçlarının gelecek yıl 1.6 trilyon doları geçeceğini ve Federal Rezerv’i riske atacağını, attığı bir tweet’te belirtti.

Bu trendle mücadele etmek için, potansiyel bir borç krizi ve para baskısının yanı sıra, Kiyosaki etkin bir şekilde Bitcoin, gümüş ve altın alınmasını önerdi.

‘Zengin Baba, Yoksul Baba’ kitabının yazarı, bu varlıkların ‘gerçek para’ olduğunu; Federal Reserve tarafından basılan itibari paranın ise ‘sahte’ olduğunu söylüyor.

Kiyosaki sadece Bitcoin’e ruh olarak bağlı değil, aynı zamanda kripto para birimi için bir fiyat hedefi var. Diğer iki değerli metaller de iyi performans gösterse de, esas BTC’nin önümüzdeki üç yıl içinde yükselerek 75.000 dolar seviyesini göreceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner